
Az ön otthonában is ott lapulhat – Népszerű terméket hívott vissza a Nébih
A záróünnepségen Kövér László, az Országgyűlés elnöke beszédében elmondta: 2010 óta a magyar állam a filmgyártásban pénzügyi esélyegyenlőséget akart biztosítani azoknak az alkotóknak, akik "magyar szemmel, szívvel, ésszel és tehetséggel" képesek elérni, hogy az eszme és az abból kisarjadó film ne csak másoké, hanem - több mint negyven év kommunizmus és húsz év posztkommunizmus után - "végre a miénk" legyen.
Úgy vélte, azoknak az alkotóknak kell esélyt adni, akik képesek a magyar jellem filmbéli megnyilvánulásainak egyetemes üzenetet és értéket adni. Ez a nemzeti kultúrpolitika és a nemzeti filmgyártás lényege és célja - hangsúlyozta Kövér László.

Az Országgyűlés elnöke emlékeztetett: az elmúlt tíz évben sok minden történt, komoly erőfeszítéseket tett a filmszakma, és ismét bebizonyosodott, hogy csak a minőség, csak az érték, és csak a jó színvonalon elvégezett munka számít.
Ezen a fesztiválon mindenki megtapasztalhatta, mi mindent lehet elmondani az életünkről, sorsunkról öt percben, és láthattuk, milyen sok ember és sokféle hivatás tartja össze a kulturálisan és lelkileg egységes magyar nemzet szövetét alkotó közösségeket - mondta Kövére László.
A helyi magyar kultúrát feldolgozó, Magyarországon, a Kárpát-medencében és a világ magyarok lakta területein leforgatott versenyfilmeket előbb a közönség online értékelhette, a legjobb alkotásokról pedig a Koltai Gábor filmrendező vezette zsűri a fesztivál keretében megrendezett döntőben mondott véleményt.

A huszonnégy, online is megtekinthető kisfilm közül két alkotás generálta a legnagyobb nézői aktivitást: az Alföld TV A Puszta varázsa, A csikós apáról fiúra című filmjének alkotói 600 ezer, míg az Antika című kisfilm három délvidéki készítője 500 ezer forintos különdíjat vehetett át.
A további díjazottak névsora a 8.kultfilm.hu oldalon olvasható.
MTI/Fotók: MTI/Vajda János

Az ön otthonában is ott lapulhat – Népszerű terméket hívott vissza a Nébih

Újra erőre kapott a forint

Egy nő életét követelte a sárvári tűzeset

Felállították az ország karácsonyfáját

Hibás áru vagy eltűnt rendelés? – Íme a megoldás

Megszólalt a rendőrség az egy hete eltűnt piros kabátos tinédzser ügyében

Dráma Szabolcsban, nem sírt fel egy újszülött

Szíjjal verték, ólba zárták őket: szigorú ítélet előtt a gyerekeiket kínzó szatmári rémszülők

Szombat után újabb fordulat a benzinkutakon

Több mint 30 milliót nyúlt le egy dohánybolti eladó Békésben

Ibrányból érkezik az ország fenyőfája

3 éves kisfiút kellett újraéleszteni az úszásoktatáson Budapesten