Alattomos fertőzés ütötte fel a fejét Komlón, szükségessé váltak az óvintézkedések

Az elmúlt időszakban vált drasztikussá a helyzet.

Óriási szúfertőzés lepte el Komló térségét, az elmúlt évi szárazság következtében fenyőfák százaitól kellett megválniuk – írta meg csütörtökön a Baranya vármegyei hírportál.

A lap információi szerint a helyiek kénytelenek voltak végzetes lépésre szánni magukat, ugyanis a megbetegedett növények jelentős részét már a téli időszakban kivágták. Ám a munkálatok a közeljövőben is folytatódnak, számos terület érintett a kárban.

A szúfertőzés miatt eltávolított fák helyett azonban a szélsőséges időjárási viszonyokhoz jobban alkalmazkodó fajtákat ültetnek.

A fotó illusztráció: Shutterstock

A szakemberek szerint a fertőzés fő oka a szárazság, ami miatt az örökzöldek nem tudtak elegendő, kártevők elleni védekezésüket szolgáló gyantát termelni.

Az első jelek akkor jelentek meg, amikor a növények felülről indultak száradásnak, a szú ugyanis a fa víz- és tápanyagszállító rendszerét tette tönkre.

Mivel a kár a törzsben keletkezett, így a problémát nem lehet orvosolni az elszáradt ágak lemetszésével, a teljes növényt ki kell vágni.

Ezt követően azonnal fel kell aprítani és elégetni, ezzel megakadályozva a rovarok kirajzását.

2023. április 13. 16:29
Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon, ezért nem támogatja Ukrajna uniós tagságát sem - mondt...
Ha beigazolódik, hogy Ruszin-Szendi Romulusz rendszeresen, akár zárt téri gyűlésekre, akár nyilvános eseményekre feg...
Múlt héten öngyilkosságot követett el Hódmezővásárhely rendőrkapitánya, Szabó Zsolt alezredes. Noha az ellenzék Márk...
Míg 2010-ben három, ma tíz autópálya éri el az országhatárt, miközben 2010-ben kevesebb mint 1300 kilométernyi gyors...
Sikert sikerre halmoz, megőrülnek érte a nők, bár az igazi nagy szerelmet még nem találta meg Peter Sramek. 32 éves ...
family
ELADTÁK A JIMMY-VILLÁT? - Évek óta árulják a Király csepeli házat, most hirtelen mindenhonnan eltűnt a hirdetés, de ...
family
Afrikába szökött Krausz Gábor és Mikes Anna a földi paradicsomban, a Seychelle-szigeteken töltik a friss házasok a m...
family
Egy évvel volt felesége halála után most először beszél nyíltan ország-világ előtt új szerelméről Galambos Lajos. A ...
family