A malajziai és thaiföldi áradásoknak már több mint 30 halálos áldozata van

A monszun okozta súlyos áradások Malajziában és Thaiföld déli részén már több mint 30 halálos áldozattal jártak, és ezreket kellett evakuálni - közölték kedden a helyi hatóságok, hozzáfűzve, hogy a heves esőzések miatt a helyzet romlására számítanak, ezért előkészítik a menedékhelyeket, és már tervezik a további kitelepítéseket.

Anwar Ibrahim maláj miniszterelnök elmondta, hogy a múlt héten az ország keleti partvidékén annyi csapadék hullott, mint amennyi az elmúlt fél évben összesen, és a szokottnál súlyosabb esőzés különösen az északkeleti Kelantan és a vele szomszédos Teregganu államban okozott nagy kárt.

A felhőszakadások utakat és épületeket rongáltak meg Kelantanban és Malajzia más részein. A mentőmunkások csónakokkal juttatják el az élelmet a házaikban ragadt emberekhez. Anwar becsése szerint a kormánynak mintegy egymilliárd ringgitbe (88 milliárd forintba) kerül majd az áradások okozta infrastruktúrális károk helyreállítása.

A malajziai meteorológiai szolgálat újabb heves esőzést jósolt keddre, Anwar pedig jelezte, hogy a kormány újabb monszunhullámra készül, amely várhatóan vasárnap éri el az országot.


A nemzeti katasztrófavédelmi parancsnokság adatai szerint mintegy 91 ezer kitelepített ember tartózkodik még nyolc állam iskoláiban, közösségi épületeiben és menedékhelyein. Vasárnap még 155 ezer evakuáltnak nyújtottak menedéket, akiknek túlnyomó többsége Kelantan és Teregganu államból érkezett - fűzték hozzá.

Az áradások legkevesebb hat ember halálát okozták Malajziában, de Thaiföld déli részén ennél jóval többen vesztették életüket.

A thaiföldi katasztrófaelhárítási hivatal keddi közlése szerint az elmúlt héten az ország legdélibb régiójában 25 ember halt meg az áradások miatt. A rendkívüli időjárás több mint 300 ezer háztartást érintett, sok iskolát és 98 egészségügyi létesítményt kellett bezárni. A kormány által biztosított 491 menedékhelyen még több mint 34 ezren maradtak az egészségügyi minisztérium hétfői adatai szerint.

Thaiföldön csütörtökig további heves esőzésekre és villámárvizekre számítanak, ezért a hatóságok felkészültek a veszélyeztetett lakosság mentésére és elhelyezésére.

Forrás: MTI

2024. december 03. 11:11
Magyarország jogállam, egy volt vezérkari főnök sem járkálhat fegyverrel és fenyegetheti az embereket - jelentette k...
Újabb fotók bizonyítják, hogy Ruszin-Szendi Romulusz, a Tisza Párt honvédelmi szakértője több alkalommal is viselhet...
A K&H már folyósította az első fix 3 százalékos kölcsönt, miközben még több tízmilliárdnyi igénylés vár elbírálásra....
A migráció visszafordíthatatlan változásokat okoz az európai országok kultúráiban. Ezt mondta Orbán Viktor a Kossuth...
Legalább félmillióan vonultak utcára a tervezett megszorítások ellen Franciaországban. A demonstrálókhoz tanárok, vo...
Repülőgép-balesetben vesztette életét csütörtökön a kétszeres Grammy-díjas énekes-dalszerző, aki olyan világsztárokn...
A hétvégén országszerte visszatér a kánikula, vasárnap akár 33 fok is lehet, a Balaton vize is tovább melegszik. A r...
Szörnyethalt egy 30 év körüli férfi, miután rollerjával egy autónak csapódott Győrben. A férfi életéért több mint 40...