
NAV: a benzinkutak szinte mindenütt betartják a védett árra vonatkozó szabályokat
A megbeszélésen Banai Péter megerősítette: a kormány az energiaárak emelkedésétől is meg kívánja védeni a településeket, ezért indította el múlt év végén összesen 140 milliárd forintos kerettel az önkormányzatok energiahatékonysági beruházásait támogató pályázatokat - írták.
A kormány a vállalkozások megvédése, a munkahelyek megőrzése és a gazdaság sikeres újraindítása érdekében idén is 1 százalékra csökkentette a helyi iparűzési adó mértékét a kisvállalkozásoknak. A vállalkozásoknál maradó iparűzési adó összegét a kormány a tavalyival azonos módon kifizeti az önkormányzatoknak: a 25 ezer lakosúnál kisebb települések a kieső összeg 100 százalékát kapják meg, a 25 ezer lakosúnál nagyobbak az adóerő-képességüket figyelembe véve kaphatnak támogatást a központi költségvetésből - áll a közleményben.
A kormány vizsgálja továbbá annak lehetőségét, hogy mérsékelje a minimálbér 200 ezer forintra, valamint a garantált bérminimum 260 ezer forintra emelésével keletkező többletterheket a települések részére - tették hozzá.
MTI/A címlapfotó: MTI/Balogh Zoltán

NAV: a benzinkutak szinte mindenütt betartják a védett árra vonatkozó szabályokat

Tragédia történt Hevesben, már a szakemberek sem tudtak mit tenni

Megkéseltek egy munkást egy szegedi építkezésen - Fotó

Nem létező autókat adott el – több mint 6 milliót zsebelt a 28 éves férfi

Meggyilkoltak egy tiszakécskei férfit, megrendítő fotón, hol találtak rá

Letarolt egy autót, majd olajra lépett a Nagykőrösi út réme - Videó

Fogságba esett egy 1 éves gyerek Nyíregyházán, szirénázva rohantak érte

Videón, ahogy porig ég egy autó Balatonőszödnél az M7-esen

Dráma Szécsényben, mentőhelikopter landolt a belvárosban

Lecsapott a TEK, nagy erőkkel vonultak ki Kalocsára

Megvalósult rémálom: Pár hetes csecsemő életéért küzdött egy édesapa Kiskunfélegyházánál

Kigyulladt egy asztalosműhely Gyulán, 900 négyzetméter áll lángokban - Videó