9 éve keresik a házaspár gyilkosát, rendkívül furcsa az eset a szakértő szerint - videó

Kilenc éve hiába nyomoz a rendőrség egy brutális gyilkosság ügyében. Egy házaspárt öltek meg Kunszálláson. Gyanúsított azóta sincsen, és a nyomravezetői díj ellenére tanúk sem jelentkeztek. A helyiek máig jól emlékeznek a borzalmas tragédiára.

Az idős, belga házaspárt még 2014 augusztusában ölték meg, de, hogy ki követte el a szörnyű gyilkosságot, azóta sem tudni, mert a Bács-Kiskun vármegyei rendőrök még mindig nem találták meg a tettest.

A házaspárt az otthonukban támadták meg. A 72 éves férfit több késszúrással ölték meg, 71 éves feleségét pedig úgy megverték, hogy a nő a kórházban belehalt a sérüléseibe. Bár a nyomozást nem zárták le, a helyiek máig jól emlékeznek arra, hogy mi történt akkor, lassan egy évtizede.

A Tények stábja beszélt a házaspár szomszédjával is, aki annak idején megtalálta a férfi holttestét. Annyira megviselték a történtek, hogy még mindig nem képes a történtekről beszélni. A gyanú korábban a ház melletti panzió lakóira irányult, akkoriban rengeteg volt itt a vendégmunkás. Mára viszont a hely bezárt, nem véletlenül.

„Illegális kutyaversenyek, meg ilyesmi. Kutyaviadalok, drog, minden... ezért zárt be ez a panzió” – mesélte egy helyi.


Németh Zsolt kriminológus szerint ez az eset rendkívül furcsa, az interneten is alig lehet róla nyilvános információt találni, és nem biztos, hogy ez véletlen.

„Különös ügy, mert semmiféle információ nem lelhető fel. Annyit lehet tudni, hogy egy házaspár. Egy belga házaspár, 71-72 évesek voltak és egy odavetett kis fél mondat, hogy rablógyilkosság történt, tehát, hogy valami ezek szerint elvittek tőlük” – fektette ki.

A szakértő szerint a szálak valahol megszakadtak, hiszen senkit sem gyanúsítottak meg.

„Ezernyi kérdésre lehet választ kapni a helyszíni nyomokból. Aztán manapság különösen fontos a DNS, manapság olyan ügyek oldódnak meg, amik 20-30 évvel ezelőtt nem voltak meg. De ehhez kell gyanúsított, akihez a helyszínen talált maradványokat lehet társítani” – tette hozzá.

A rendőrök még mindig nyomoznak, és a korábban kitűzött 3 millió forintos nyomravezető díj is érvényben van. Ezzel próbálnák meg ösztönözni az esetleges újabb tanúkat.

2023. május 02. 09:41
Tóth Andi kisírt szemekkel jelentkezett be videóban
Sírt, miközben készítette a videót.
Stohl András cuki fotóval mutatta meg, hogy milyen egy boldog nagypapa
A színész első unokája és legfiatalabb lánya között egy év korkülönbség van.
Vigyorgós, többszörösen körözött, toplistás szökevényt keres a rendőrség
Rengeteg bűncselekményt követett el K. Tibor.
Ijesztő maszkban támadt a Komárom-Esztergom vármegyei texasi láncfűrészes
Előbb a láncfűrésszel, majd egy boxerrel támadt a rendőrökre egy tónál az őrjöngő férfi.
Fék helyett a gázra lépett, már a tanpályán felborult az autóval - videóval
A 63 éves nőt a tűzoltók szabadították ki az összetört járműből.
"Látni akarom a gyerekem!"
Felfoghatatlan, amikor egy kisgyerek azért sír a telefonban, mert nem láthatja az anyukáját, vagy az apukáját. Az el...
Rettegnek a lakók a fegyveres albérlőtől egy budai társasházban - videóval
Fegyveres lakásfoglalóktól rettegnek a helyiek egy budai társasházban - legalábbis ezt állítják az ott élők. A probl...
Újabb világjárvány fenyeget
Ökológiai katasztrófát okoz az ukrajnai gátrobbanás, felbecsülhetetlen a kár, újabb világjárvány fenyegeti a világot...
Holnap hidegfront érkezik
Időjárás-jelentés, 2023. június 10., szombat
A komlótermesztéssel is segítik a régiót
Komlótúrát, sörkóstolót és jótékonysági pikniket szervezett az Ökumenikus Segélyszervezet Kastélyosdombón. A program...
Világsztárral töltötte az éjszakát Vajna Timi - fotó
Megint nevetségessé válhat Guardiola
Komoly döntésre szánta el magát a megözvegyült Leblanc Győző
A horvát kebelcsoda most a BL-döntőn sokkolja a rajongóit a fenekével - képek
Még van esély Diablo IV-es GeForce RTX 4080-at nyerni