
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Egy férfi a családi gazdaságban szükséges munkák elvégzése céljából bejelentés nélkül, napi négy órában, rendszeresen munkát adott a szomszédjának egy Heves-közeli kis településen - derült ki a Heves Vármegyei Főügyészség csütörtöki közleményéből.
2023 júniusában arra kérte a férfit, hogy javítsa meg a gabonatároló raktár tetejét, ami előzőleg egy viharban megrongálódott. Másnap reggel ki is vitte, és a homlokrakodógép kanalával felemelte a szomszédját a gabonatároló tetőjére.
Figyelmen kívül hagyta, hogy a raktár tetejét hullámpala fedte, melynek kora, állaga és alátámasztása miatt alkalmatlan volt egy felnőtt ember súlyának megtartására. A munka megkezdése előtt csupán annyit mondott szomszédjának, hogy kizárólag az épület tetején lévő fém elemekre lépjen.
A férfi elkezdte a javítást, a tulajdonos pedig kocsijával elhajtott onnan.
A munka során azonban a szomszéd alatt beszakadt az egyik pala, így 5,7 méter magasságból a raktárépület betonpadlójára zuhant. Néhány percen belül a helyszínen az életét vesztette.
A munkavégzés során a munkaadó több jogszabály rendelkezéseit – így az Emelőgép Biztonsági Szabályzatában foglaltakat, valamint a munkavédelemről szóló törvény vonatkozó előírásait – is megszegte.
A napokban halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt emeltek vádat a férfi ellen.
Az ügyészség próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés kiszabására tett indítványt.
Nyitókép: Ügyészség

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen