
Káosz az M1-esen: két súlyos baleset bénította meg a forgalmat Biatorbágynál

Hankó Balázs, kultúráért és innovációért felelős miniszter legfrissebb Facebook-bejegyzésében arra hívta fel a figyelmet, hogy a fiatalok számára most nyílik meg igazán a lehetőség a tudásalapú társadalomba való belépésre. A felsőoktatásba jelentkezés nem csupán adminisztratív lépés — ez az első komoly döntés a karrierépítés útján.
A miniszter hangsúlyozta: a magyar felsőoktatás célja a versenyképes tudás, a gyors elhelyezkedés és a magasabb fizetés biztosítása. A diplomával rendelkezők statisztikailag jobb elhelyezkedési esélyekkel és stabilabb jövedelemmel számolhatnak, különösen a hiányszakmák és az innovációvezérelt ágazatok területén.
A felsőoktatásba jelentkezés minden évben sorsdöntő pillanat a végzős diákok számára. A felsőoktatási felvételi rendszer lehetőséget ad arra, hogy a jelentkezők több intézményt és szakot is megjelöljenek, így tudatos karriertervezéssel hosszú távon is stabil alapokat teremthetnek.
A versenyképes diploma ma már nemcsak tudást jelent, hanem kapcsolati hálót, szakmai gyakorlatot és nemzetközi lehetőségeket is. A gyors elhelyezkedés felsőoktatási diploma után egyre inkább azoknál valósul meg, akik hiányszakmákban vagy innovációs területeken szereznek képesítést.
A felsőoktatásba való jelentkezés határideje nem hosszabbítható meg — aki lemarad, egy teljes évet veszíthet.
Nyitókép: Hankó Balázs hivatalos Facebook-oldala

Káosz az M1-esen: két súlyos baleset bénította meg a forgalmat Biatorbágynál

Mintha megnyílt volna az ég: brutális eső zúdult az országra

Riasztó jövőkép: Új korszak kezdődhet a magyar agráriumban

Drámai reggel az M3-ason: összetört autó miatt vonultak a tűzoltók

Súlyosan megégett egy kisfiú a családi grillezésen, mentőhelikoptert riasztottak

Halálos tragédia Debrecenben, kiderült, ki az áldozat

Lakásban gyújtott tüzet egy férfi Pécsen, életveszélyes az állapota

Időjárás-jelentés: viharok árnyékolhatják be a hétvégi programokat

Fáklyaként égett egy autó Hodásznál, menet közben kapott lángra - Videó

Terhes párját ütlegelte egy sárvári férfi, a nő elmenekülni sem tudott

Meghalt Sörös Sándor

Jelentős lezárások lesznek a Városligetnél a hétvégén