
Vonat és teherautó ütközött Mezőtárkánynál, mentőhelikopter is érkezett

A Nébih legújabb közleményében arra figyelmeztet, hogy
ismét megjelentek a tűzifa csalók.
Tudatták, hogy ezúttal egy Nagykovácsi tűzifaárus cég nevével visszaélve próbáltak a vásárlók bizalmába férkőzni. Az érintett cég minden hozzájuk forduló vevőt tájékoztatott a csalásról, és azonnal értesítette a Nemzeti Élelmiszerlánc – biztonsági Hivatalt (Nébih).
Fontos, hogy senki ne rendeljen tűzifát a 06-30/3543574-es telefonszámról, valamint ne utaljon a 10402513-86767053-90881006 számlaszámra.
A Facebookon (a Marketplace felületen) hirdetett tűzifa csalók fizetési kérelmet küldtek a vásárlók számára és az előre utalást pedig egy bajai bankban nyitott számlára irányították. Amennyiben a vásárlók a személyes fizetés lehetőségeiről érdeklődtek, a csalók azt a látszatot keltették, hogy a vételár a Nagykovácsi telephelyen is befizethető, ezzel igyekezve elnyerni a vevők bizalmát.
A csalás úgy derült ki, hogy az egyik megrendelő az utalás előtt közvetlenül az érintett cégtől kért visszaigazolást.
A jogszerűen működő cégek pedig hatékonyan segítik a vásárlókat a hirdetések valódiságának ellenőrzésében és a csalók kiszűrésében - írták.
A nyitókép illusztráció: Shutterstock

Vonat és teherautó ütközött Mezőtárkánynál, mentőhelikopter is érkezett

Videón a döbbenetes mentés: kerítés fogságába esett egy őz Kaposváron

Kiderült, hogy kik lopták el kisgyerekkel együtt a kocsit Szombathelyen

Kutyákkal és drónokkal is keresték az eltűnt nyugdíjast Gyálon

Megcsúszott és felparkolt a szalagkorlátra egy autós Szeghalmon

Veszélyes órák jönnek - ónos eső csap le több térségre

Papucsban, alig felöltözve indult el a fagyos időben a fiatal nő

Újranyitott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Tragédia Monorierdőn, egy idős férfi az áldozat

Embercsempészés közben borult fel az autó – rendőrök elől menekült

Operatív törzs: az egészségügy és az oktatás is zavartalanul működik

Félév alatt közel 3 millió forintot tankolt el a cég kártyájával saját célra