2026. január 24. szombat, Timót
2°C Budapest

Kegyetlen támadás Dunaújvárosban, egy cuki kiskutya az áldozat

Kegyetlen támadás Dunaújvárosban, egy cuki kiskutya az áldozat
Pillanatok alatt történt meg a baj. Nyomoz a rendőrség.
2026. január 24., szombat 10:04
Vágólapra másolva!

A tragédia még 2025. december 29-én délelőtt történt Dunaújvárosban - számolt be róla szombaton a DUOL.

Életét vesztette ugyanis Manó, a boldog kutya, akit Dunaújvárosban a Dózsa mozi közelében kegyetlenül felrúgtak, éppen akkor, amikor hazafelé tartott a gazdájához. 

A bántalmazás során, olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy belehalt. A hírportál szerkesztősége az esettel kapcsolatban megkereste Matiz Anikót, a kutya gazdáját, aki megrendülten mesélte el a történteket.

Anikó húga, Krisztina vigyázott Manóra, és éppen Anikóhoz sétáltak, amikor a Raiffeisen Bank és a Corner kávéház között egy ismeretlen férfi felrúgta a kutyát. A tettes elment, és Krisztina kétségbeesetten felsikoltott, segítségért kiáltott. Manó a rúgás következtében a földre zuhant, és mozdulatlanul feküdt.

Fotó: Matiz Anikó

Anikót értesítette húga, aki azonnal a helyszínre rohant, majd amilyen gyorsan csak lehetett, állatkórházba szállították a kutyát. 

Ott kiderült, hogy agyrázkódást, tüdőödémát és medencecsonttörést szenvedett a házikedvenc, állapota pedig annyira súlyos volt, hogy a CT-vizsgálatot nem lehetett elvégezni. 

A kiskutya napokon át küzdött, mert élni akart. Sérülései azonban olyan súlyosak voltak, hogy szervezete január 7-én végül feladta a küzdelmet.

Az ügyben állatkínzás miatt büntetőeljárás indult, a férfit azonban még nem azonosították.


Nyitókép: Matiz Anikó

 

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk