
Szörnyűség történt Zuglóban, azonnal korlátozások léptek életbe

Ahogy arról mi is hírt adtunk, a napokban az enyhülő időjárás miatt több helyen is olvadnak természetes vizeink, így kifejezetten életveszélyes a jégen tartózkodni, ám még így sokan úgy gondolják, hogy velük nem történhet baleset – közölte a Rendészeti Államtitkárság a Facebook-oldalán.
Szombaton a Somogy vármegyei Siófokon a parttól mintegy ötszáz méterre szakadt be a jég egy 51 éves nő alatt, aki korcsolyázás közben elesett. A tűzoltók létrán közelítették meg, mentőboardra fektették, majd a mentők kórházba szállították a lábtörést szenvedett sérültet.
Szintén ugyanebben a megyében, Fonyódon egy 17 éves fiú alatt szakadt be a jég sétálás közben és bár édesanyja kihúzta a vízből, a rianások miatt azonban segítséget kértek. A tűzoltók mindkettőjüket biztonságba kísérték, a fiút kórházba vitték.
Nem csak emberek, állatok is veszélybe kerültek, ugyanis aHeves vármegyei Hatvan külterületén egy német juhászt mentettek ki a jeges Zagyvából, aki a mellső lábaival kapaszkodott egy jégtömbbe. Ám Balatonfenyvesen egy border collie életét már nem lehetett megmenteni, beszakadt alatta a jég, és nem találta meg a vízből kivezető léket.
A hatóságok ismételten figyelmeztetnek: a természetes vizek jege az enyhülés miatt életveszélyes.
Kapcsolódó tartalom:
Drámai életmentés a befagyott jégen Szolnoknál - Fotók
Operatív Törzs: Életveszélyes a jégre menni, már többeket kellett kimenteni

Szörnyűség történt Zuglóban, azonnal korlátozások léptek életbe

George Washington-medállal tüntették ki Karikó Katalint

Meghalt Dr. Labancz Klára

Meghalt a 92-szeres válogatott labdarúgó

Szexre kényszerítette 11 éves fiát a szekszárdi nő és a párja

Vérfagyasztó pillanatok Dunaharasztin, centiken múlott a tragédia – Videó

Tejet hívtak vissza a boltokból, ne igya meg senki

Kitüntették az életmentő villamosvezetőket

Rendőr vitt el egy 5 éves kisfiút Győrben, kiderültek a gyerek tervei

Cserbenhagyás Kazincbarcikánál, a tettest még keresik - Fotók

Égő gázpalackkal a hátán fenyegetőzött egy karcagi férfi, az utcán keltett riadalmat

Éveken át zaklatta kislányát és bántalmazta feleségét a kegyetlen apa