
Menekült, majd vetkőzni kezdett igazoltatás közben Zamárdiban

Egy végzetes éjszaka eseményeiről számolt be kedden a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség sajtóközleményében.
A vádirat szerint egy 25 éves férfi és 38 éves élettársa 2024 novemberében, egy Győr melletti településen kábítószert fogyasztottak. A tudatmódosító szerek hatása alatt azonban nem álltak meg: autóba ültek, és a járművet a férfi vezette, annak ellenére, hogy őt korábban jogerősen eltiltották a járművezetéstől.
A férfi bódult állapotban közlekedett, több járművet is szabálytalanul előzött meg, figyelmen kívül hagyva a szemből érkező forgalmat. Veszélyes manővereire felfigyeltek a rendőrök, akik megkülönböztető jelzést használva követni kezdték az autót. A sofőr ekkor menekülésbe kezdett: A fokozódó tempó és állapota miatt elvesztette uralmát a jármű felett, így elsodorta az előtte, vele azonos irányba haladó kerékpárost, majd az útról lesodródva egy kapubejárónak csapódott, ahol végül megállt. A kerékpáros a helyszínen életét vesztette. A tragédia után a sofőr és élettársa nem nyújtott segítséget, hanem kiszálltak az autóból és gyalogosan menekültek el a helyszínről.
Az ügyészség a férfival szemben halált okozó, bódult állapotban elkövetett járművezetés, minősített segítségnyújtás elmulasztása, kábítószerrel visszaélés, valamint eltiltás hatálya alatt elkövetett járművezetés miatt emelt vádat. A halmazati szabályok alapján vele szemben akár tizenegy év szabadságvesztés is kiszabható, és az ügyészség indítványozta a járművezetéstől való eltiltását is.
A férfi élettársa ellen segítségnyújtás elmulasztása és kábítószerrel visszaélés miatt indult büntetőeljárás. Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság hozza meg.
Korábban is okozott már balesetet, és akkor is cserbenhagyta áldozatát a 30 éves, rendszeresen drogozó férfi, aki egy 25 éves lány halálát okozta Aszódon novemberben. Erről sokkoló térfigyelő kamerás felvétel is készült. Most kiderült, hogy a cserbenhagyó bűnlajstroma megdöbbentő. A korábbi cserbenhagyáson kívül, kirabolt egy idős férfit, de csalásért, okirat hamisításért és többrendbeli közúti veszélyeztetésért is indult ellene eljárás.
A nyitókép illusztráció: Rendőrség Facebook-oldala

Menekült, majd vetkőzni kezdett igazoltatás közben Zamárdiban

Kaszával esett neki egy parkoló kocsinak Gyöngyösön

Május végéig meghosszabbítja az árréscsökkentést a kormány

Több veszélyes állatot is tartott a privát keszthelyi állatkertben

Magyarországon nőtt legtöbbet a minimálbér, ami átszivárog a teljes bérskálára

Rezsistop: ezekre a dátumokra kell figyelni

Nyolcéves mélyponton az infláció Magyarországon

173 milliót csalt ki ismerősétől egy 28 éves férfi

Lezárult a keresés: Holttestet találtak a Dunában

Megütötte az igazgatóhelyettest, egy diákot pedig megvert a ceglédi gimnazista

Véget ért a keresés: Rendkívüli hír érkezett a fülöpszállási idősek otthonából eltűnt férfiról

Megvalósult rémálom: Édesanyja életéért küzdött egy ápolónő Pest vármegyében