2025. december 10. szerda, Judit
5°C Budapest

Többszörösen visszaeső bűnöző a Szőlő utcai videóban szereplő sértett

Többszörösen visszaeső bűnöző a Szőlő utcai videóban szereplő sértett
57, a társadalomra veszélyes visszaeső bűnöző van a Szőlő utcai intézetben, akikhez félszáz súlyos bűncselekmény kötődik.
2025. december 10., szerda 18:37
Frissítve: 2025. december 10., szerda 19:50
Vágólapra másolva!

Az egykori politikus, Juhász Péter hatalmas elánnal hergel, próbál influenszerként igazságot tenni, interjúkat készít áldozatokkal is, de az ügy bonyolultságát, a helyzet többértelműségét jól jelzi a videóban szereplő bántalmazott bűnlajstroma.

A Szőlő utcai intézet nem gyermekotthon, nem árvaház, hanem fiatalkorúak börtöne. Az intézményben összesen 57-en vannak, akiket a bíróság szexuális erőszak, emberölés, terrorcselekménnyel fenyegetés, súlyos testi sértés bűntettek miatt ítélt el.

Ám akik ártatlan bárányként, árvaházi lakóként festik le az ott őrizetteket, azok is félrevezetik a közvéleményt és ezzel csak az indulatokat szítják feleslegesen. 

 

A következő bűncselekmények elkövetése, illetve annak megalapozott gyanúja lakói az intézetnek (a kettőspont után a számuk olvasható):

rablás: 27

szexuális erőszak: 4

emberölés: 3

terrorcselekménnyel fenyegetés: 2

lopás: 5

kerítés: 1  

súlyos testi sértés: 5

magánlaksértés: 1

zsarolás: 1

kifosztás: 4

személyi szabadság megsértése: 1

jármű önkényes elvétele: 1 

kábítószer-kereskedelem: 1 

garázdaság: 1

 

Az egykori politikus, Juhász Péter videójában szereplő egyik bántalmazott, információink szerint fiatal kora óta többszörös visszaeső bűnöző. A most 25 éves R. Cs. 2015 októbere és 2016 augusztusa között volt a Szőlő utcában, jelenleg Tökölön van. Korábban több alkalommal követett el lopást, rablást, testi sértést, 2024-ben hivatalos személy elleni erőszak miatt volt terhelt, idén gépkocsivezetés eltiltásának hatálya alatt állt.
 

Fotó: Nyitókép: Ficsor Márton/Mandiner


Kapcsolódó tartalmak:

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk