2025. december 17. szerda, Lázár, Olimpia
1°C Budapest

Megkezdte működését az új, csúcskategóriás MR Dunaújvárosban

Megkezdte működését az új, csúcskategóriás MR Dunaújvárosban
Még júliusban jelentette be Takács Péter egészségügyi államtitkár, hogy a Szent Pantaleon Kórház és Rendelőintézetbe egy korszerű, a legmodernebb képalkotó diagnosztikát biztosító 1,5 Teslás MR-berendezést telepítenek.
2025. december 17., szerda 09:06
Vágólapra másolva!

Szeptemberben beemelték a több tonnás készüléket, néhány napja pedig elkezdődtek a vizsgálatok – írta közösségi oldalán az államtitkár.

A készülék mesterséges intelligencia által támogatott szoftverrel rendelkezik, ami pontosabb és gyorsabb képalkotást tesz lehetővé.

Az épület átépítésével járó beruházás több mint félmilliárd forintból valósult meg.

A kórházban új lift is segíti a közlekedést, valamint két további fejlesztés szerepel a tervek között. Az állami Versenyképes Járások Programban 160 millió forintos támogatással új mammográf készüléket szerezhetnek be, és 69 új kórházi parkolóhelyet alakíthatnak ki Dunaújvárosban

 – tette hozzá Takács Péter.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk