
Eszméletlenül rogyott össze egy fővárosi jégcsarnokban egy férfi, civilek küzdöttek az életéért

Egy meghökkentő támadásról számolt be a Hajdú-Bihar vármegyei hírportál, melyben egy biharkeresztesi férfi sállal próbálta megfojtani feleségét, ám elfáradt közben, ezért nem sikerült a terve. Hétfőn délelőtt érkezett a tárgyalásra az elkövető, aki felvázolta a történteket, ahol kiderült, hogy a pár 2002 óta élt élettársi kapcsolatban, és ezalatt három gyermekük született.
A férfi 2023-tól Németországban dolgozott, azonban súlyos szívbetegség miatt haza kellett költöznie, és egyre inkább ingerlékeny lett, sokat veszekedett szerelmével, aki időközben szerelembe esett egy budapesti férfival. Amikor a férj ezt megtudta, egyre több nap telt veszekedéssel, ezért a nő végül a gyermekekkel együtt elköltözött az édesanyjához.
2025. februárújában összefutottak az utcán, ahol az elkövető arra kérte az áldozatot, hogy látogassa meg őt, hogy megtudják beszélni ezt az incidenst. A nő a biztonság kedvéért hangrögzítőt tett a zsebébe, ám ami ezután következett, arra ő sem számított.

Amíg ő ült a kanapén, a férfi mögé lopózott és elkezdte fojtogatni egy sállal, átvonszolta a másik szobába és az ágyra lökte.
Hát én most kinyírlak. Máma véged van. Meghalsz, még ha húsz évet ülök is miatta
– mondta a vád szerint.
Több mint hat percig fojtogatta, ám elfáradt, ezért maga mellé ültette áldozatát és megkérte, hogy újra legyenek egy nagy család, valamint arra bíztatta, hogy a mostani sérülésére mondja azt a rokonainak, hogy átesett a macskán. A nő elmenekült, majd azonnal értesítette a rendőrséget.
Nem állt szándékomban bántani. Az végképp nem, hogy megfojtsam, csak a száját akartam bekötni, hogy végre végig hallgasson. Tudom, hogy hülyén hangzik, de nem akartam megfojtani
– védekezett az elkövető a tárgyaláson.
Az ügyészség emberölés bűntettének kísérletével vádolja a férfit, és indítványozta, hogy beismerés esetén 10 év börtönbüntetésre ítélje őt a bíróság, amelyből feltételes szabadságra nem bocsátható.
Az ügy tárgyalási szakasszal, a tanúk és a szakértők meghallgatásával folytatódik a Debreceni Törvényszéken.
A nyitókép illusztráció: Shutterstock

Eszméletlenül rogyott össze egy fővárosi jégcsarnokban egy férfi, civilek küzdöttek az életéért

Bátyja nem engedte be a házba, ezért összetörte öccse autóját a részeg férfi Kevermesen

Közzététel:

Pelenkázás közben vágta a fagyasztóhoz kisbabáját egy hajdúszoboszlói férfi

Túszdráma a VII. kerületben: pénzt követeltek az elfogott tolvajokért

Lángba borult egy nyaraló Szabolcsban, fotón a méteres tűzcsóvák

Vonat tarolt le egy autót Bács-Kiskunban, fotókon a baleset

Eltörte az ellenőr csuklóját egy jegy nélküli utas Szegeden

Rákkeltő anyag került az utakra Szombathelyen

Saját kezűleg gyártotta és árulta a lőszert ismerőseinek

Drogos furgonos tarolt le egy taxit a Teréz körútnál

Durva baleset történt Szolnokon, kigyulladt az egyik kocsi