2025. december 14. vasárnap, Szilárda
2°C Budapest

Meghalt egy őrizetbe vett férfi a salgótarjáni fogdán, az őrök próbálták megmentetni

A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság salgótarjáni fogdájában lett öngyilkos.
Tenyek.hu
2025. június 19., csütörtök 11:16
Vágólapra másolva!

A Nógrád vármegyei hírportál értesülései szerint a férfi felakasztotta magát a fogdán.

Buda Gábor, a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az esettel kapcsolatban a lapnak azt mondta, hogy egy őrizetbe vett 30 éves férfi vetett véget saját kezével az életének a fogdán.

A fotó illusztráció: Shutterstock

Az őrök azonnal megkezdték a fogvatartott újraélesztést és értesítették a mentőket, akik már csak a halál beálltát tudták megállapítani. A férfi halálának körülményeit a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága – szakértő bevonásával – közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálja.

A vizsgálatoknál az ügyészség képviselője jelen volt. A Salgótarjáni Rendőrkapitányság vezetője az esettel kapcsolatban belső szakmai vizsgálatot rendelt el.

Ha öngyilkossági krízisben van, öngyilkossági gondolatok foglalkoztatják, akkor a nap 24 órájában az ország egész területéről (mobilról és vezetékes telefonról) ingyenesen hívhatja a 116-123 lelki elsősegély szolgálatot.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk