
Pláza épül Budapest közelében, pár hónap múlva lenne a kapunyitás
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy 70 éves teherautó sofőrrel szemben, aki figyelmetlenség miatt megrongálta a vasúti átjárót – közölte a Magyarország Ügyészsége.
A vádirat szerint az idős sofőr 2025 januárjában, egy Sopron melletti településen úgy indult el a teherautójával, hogy nem vette észre, hogy a rakodás után a darut nem állította vissza az alaphelyzetbe, így az túllógott a teherautó oldalán.
Amikor a vasúti átjárón haladt át, a kilógó daru elsodorta és kettétörte az egyik oszlopot, rajta a félsorompóval, a fénysorompóval és a közlekedési jelzőtáblával. A férfi ezután a vasútvonal túloldalán lévő másik oszlopnak is nekiütközött, ám valószínűleg ezekből semmit sem észlelt, és folytatta útját.
Az átjáró berendezéseinek helyreállítása közel négy órát vett igénybe, ez idő alatt az átjáró biztonsági szintje jelentősen csökkent, ami fokozott veszélyt jelentett a közlekedők számára.
Az ügyészség a férfit gondatlanságból elkövetett, közlekedés biztonsága elleni vétséggel vádolja. A bűncselekmény egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, melynek elbírálása várhatóan a Soproni Járásbíróságon történik majd.

Pláza épül Budapest közelében, pár hónap múlva lenne a kapunyitás

Gripen húzott el Debrecen felett, félelmetes jelenségre figyeltek fel a helyiek

Aggasztó időjárás-jelentés: Sajnos ezt sem ússzuk meg

Itt az ítélet: ennyit kapott a német, queer antifa, aki Budapesten vert agyba-főbe magyarokat

Elképesztő képsorok: Ez történt a Balatonnal pár nap alatt

Mérgezés miatt hívták vissza egy népszerű boltlánc termékét

Rémálom egy családi ház udvarán - versenyt futottak az idővel Terényben

Felmérés bizonyítja: fontos mutatóban produkál egyre kiválóbb számokat Magyarország

Fehérbe borult az ország – lenyűgöző képek érkeztek

Fehérbe borult a Liszt Ferenc reptér - Megszólalt a Budapest Airport

Összeveszett testvérével, ezért felgyújtotta a lakrészét, amiben aludt

Furgonnal ütközött, majd szörnyethalt egy autós Nyárlőrincnél