
Kemény fagyok után jön némi enyhülés
Átvágták a szalagot, ezzel együtt pedig megnyitották a Magyar Pavilont Japánban az oszakai világkiállításon vasárnap.
Többek között népzenei előadások és hungarikumok is helyet kapnak a magyar pavilonban. A hazánk kultúráját bemutató többszintes épület előtt hosszú sorok alakultak ki, sokan voltak kíváncsiak rá. Az expón közel 160 ország képviselteti magát.
Az expóért felelős japán miniszter minket látogatott meg először az összes pavilon közül a nyitónapon
- emelte ki Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter.
Nyitóbeszédében elmondta, hogy a világkiállítás új lendületet adhat a turizmusnak, de egyben diplomáciai és gazdaságfejlesztési lehetőség is. Jelenleg 160 japán cég van Magyarországon, de a jövőben az országgal újabb együttműködések is létrejöhetnek.
Amiből új területre érkezhetnek egy részről kapcsolódhatnak az akkumulátor iparhoz például a Nipon Paperrel tárgyaltam mielőtt jöttem volna Magyarországon is, de alapvetően itt tárgyaltam a Hitachival, ők a vasúti gördülő állományban illetve a kötöttpálya fejlesztésben is részt tudna venni
- tette hozzá a nemzetgazdasági miniszter.
Sőt arról is folynak egyeztetések, hogy a jövőben közvetlen járat indulhasson Budapestről majd Japánba. Magyarország elsők között kapta meg a világkiállítás részvételéhez szükséges létesítési engedélyt. A pavilon természetes anyagokól készült magyar és japán kivitelezők dolgoztak rajta. Több mint 35 ezer textil lamella borítja a létesítményt. Tervezője, Zoboki Gábor építész szerint rengeteg hasonlóság van a magyar és a japán kultúrában amiből inspirálódott a tervezés során.
A lelkiségünk, a turáni nyelvek közössége miatt és ez a bizonyos pentatonnak, tehát az ötfokúságnak az ősisége miatt, itt egy nagyon erős csatlakozási pont van
- részletezte Zoboki Gábor.
Az építész szerint a pavilon nem csak építészetileg különleges, kialakításában jelentős szerepet kapott a japán és magyar kultúra közös gyökereinek bemutatása, melynek fő kapcsolódási pontja a népzene.
Gulyás leves, kacsamáj, paprikás krumpli, lángos és rigójancsi. Csak néhány étel amit meg lehet kóstolni a Pavilonban. A japánoknak kifejezetten ízlett a gulyás.
A magyar gasztronómia elengedhetetlen része a bor is. Ebből is többfajtát kínálnak.
Olyan borokat hoztunk amire nagyon büszkék lehetünk és természetesen a Tokaji borvidék, a tokaji aszú, vagy a tokaji furmint, a hárslevelű az az egyik vezérfonal lesz itt a bemutatásba
- magyarázta Csapody Balázs a Magyar Pavilon gasztronómiai felelőse.
Az idei kiállításra több mint 28 millió látogatót várnak. A magyar pavilon célja, hogy minél többen megismerjék Magyarországot. A tavalyi évben több mint 18 millió turista érkezett hazánkba, 2025 pedig újabb rekord év lehet.

Kemény fagyok után jön némi enyhülés

Kormány: Teljes a készültség, segítünk a bajban! - videóval

Rossz számot hívott, sziklák közt töltötte a fagyos éjszakát Miskolcon

Hihetetlen jelenet az M0-son: sérült állat totyogott az autók között

Autót loptak, benne egy 5 éves gyerekkel Szombathelyen

Kocsi mögé kötve síelt egy férfi Szegeden - életveszélyes

Operatív törzs: senki ne induljon útnak ott, ahol narancs riasztás van

Kovács Zoltán: az államigazgatás tudja kezelni a tartós hideg okozta helyzetet

Quaddal mentek a jégre, beszakadt alattuk a monori Kis-tó jege

Beszakadt a tó jege, vízbe merült két fiatal Soltvadkerten

Újabb riasztást adtak ki, -21 fokot is mutatott a hőmérő

Meghalt egy férfi a kiskunhalasi gyógyfürdő egyik medencéjében