
Hangosan morajlott az ég Somogy felett, ijesztő látvány fogadta az embereket
Egy kétgyerekes, monostorpályi családapa az egész országot sokkoló, szilveszteri tűzijáték baleset áldozata. A 34 éves férfi vendégségben ünnepelte az újévet létavértesi barátainál, egy családi ház udvarán végzett vele egy arcába robbanó rakéta.
Csütörtökön csend volt a négytagú család otthonánál a Hajdú-Bihar vármegyei községben. Ismerőseik már egy órával a tragédia után tudtak a borzalmas balesetről, ami nem sokkal éjfél után történt. A környékbelieket sokkolta a fiatal családapa halála. A férfi 9 éve házas, egy kisiskolás és egy óvodás kisgyereket nevelt feleségével, egy autókereskedésben dolgozott szerelőként. Mindenki gondoskodó apának ismerte a településen.
Egy nagyon normális családapa... a gyerekeknek élt. Dolgos ember volt. Semmi rossz vélemény nincs róla
– mondta egy ismerőse.
A Blikk cikke szerint egy óriási erejű tűzijáték rakéta okozta a tragédiát. Azt írják, egy rúdba kellett belehelyezni a töltetet, ami legalább két ököl nagyságú volt, akárcsak egy ágyúgolyó. A kanócot meggyújtották, ami füstölni kezdett, de nem robbant azonnal. Ekkor ment oda a férfi, aki belenézett a csőbe és megtörtént a tragédia. A szerkezet a családapa arcába robbant, úgy tudjuk a fejét és a nyakát érték a legsúlyosabb sérülések, az artériáját is átvágta a detonáció. Barátai azonnal elkezdték újraéleszteni, a mentők pedig a lehető legközelebbről indultak a vérző férfi segítségére, de nem sikerült megmenteni.
Több életmentő beavatkozást is el kellett a mentőknek végezni, de olyan súlyosak voltak a férfi sérülései, hogy a helyszínen életét vesztette.
Ismerősei szerint az áldozat szervezte a tűzijátékozást a szilveszteri ünnepségre, a rendőrség szerint ő akarta használni a tűzijátékot, ami végül a halálát okozta.
A 34 éves férfi, egy szaktudást igénylő, és kiskereskedelmi forgalomban nem kapható tűzijátékot szeretett volna Létavértesen egy családi ház kertjében használni
– mondta a Tényeknek Balogh Péter Tamás a vármegyei rendőrség szóvivője.
Az egyelőre nem derült ki, hogy a családapa honnan szerezte be az engedélyköteles pirotechnikai eszközt. A rendőrség nyomozást indított.

Hangosan morajlott az ég Somogy felett, ijesztő látvány fogadta az embereket

Videón az Oktogonnál történt brutális gázolás, a motorosnak esélye sem volt elkerülni a balesetet

Szörnyű reggel Szabolcsban: Négyen sérültek meg a brutális balesetben - videóval

Csapadékos májust remélnek a gabonatermesztők

A hónap második felében indul az igazi strandszezon

Gázolt a vonat Győrnél

Letartóztatták a döbröközi nő megölésével gyanúsított férfit

Egy laza pulcsi is elég a munka ünnepén, 25 fokkal robban be a korai nyár

„Sportpedagógiából megbuktam!” – Mondta a jászberényi karateedző a szerdai tárgyaláson

Nyakunkon a hosszú hétvége, így lesznek nyitva a boltok

Kilenc évet kapott a férjét megfojtó pécsi nő

Megérkeztek Kecskemétre a legmodernebb Gripenek