
Fordulat érkezik húsvéthétfőn az időjárásban, megtorpan a tavasz
Vérlázító átverés áldozata lett az a budapesti férfi, aki történetével a Tények.hu-t kereste meg. Mint elmondta, június folyamán több alkalommal jegyeket akart venni a hamarosan kezdődő párizsi olimpiai játékokra egy internetes felületen keresztül.
A paris24tickets.com oldalon több százezer forintos tételekben vásárolt, és a végösszeg közel 1,3 millió forintra rúgott.
A vásárlásokról két angol nyelvű e-mailt kaptam, melyekben az egyik vásárlásról számla szerepelt. A honlapon a jegyek későbbi kiküldését ígérték, és egy jelszóval védett, nevem alatt lévő fiókban tekinthettem meg az információt azokról
– fogalmazott a neve elhallgatását kérő áldozat.

A fotón az egyik jegy visszaigazolása
A férfi szerint a felület nagyon is valódinak tűnt, precíz munkát végeztek a szélhámosok, hiszen semmi gyanúsra nem figyelt fel. A csalók minden részletre adtak, ugyanis amikor a vásárló valemelyik lépésnél elakadt, egy angliai telefonszámról felhívta egy nő, és segítséget ajánlott.
Mikor aztán megpróbálta ellenőrizni a belépőit a férfi, csak egy üzenet jelent meg, mi szerint a böngésző blokkolta az oldalt, ugyanis az megpróbálhatja „veszélyes tevékenységre rávenni” a felhasználót, például jelszavak és bankkártyaadatok felfedésére.
A figyelmeztetést figyelmen kívül hagyva megpróbáltam az oldalra lépni, de az már nem létezett
– részletezte a férfi, aki így pénz és jegyek nélkül maradt. A felháborító lehúzást természetesen nem hagyta annyiban, és feljelentést tett a rendőrségen.
A paris24tickets.com honlapját egyébként többen is csaló oldalnak minősítették az interneten, így minden bizonnyal egy komoly, nemzetközi átverésnek esett áldozatául honfitársunk is.

Fordulat érkezik húsvéthétfőn az időjárásban, megtorpan a tavasz

„Iszonyatos csalódás": Zákány Péter tábornok Pálinkás Szilveszterről - videóval

Rendkívüli figyelmeztetést adott ki a Budapest Airport, minden utast érinthet

Húsvéti tojás pottyant az égből Miskolcra? Döbbenetes videó készült az éj leple alatt

Horror az Alföldön: Mentőhelikopter és több mentőautó lepett el egy hajdúsági kerékpárutat

Riadó a Balatonnál: Több száz ember menekítése indult meg

Elképesztő jelenetek játszódtak le Tiszaörs központjában, mentőakció volt a magasban

Ön már megtette, amit meg kell tennie? Vészesen közelít egy fontos határidő

Rendkívüli vészhelyzet Komárom-Esztergomban: 16 mentőegységet vezényeltek ki

Felkavaró fotók érkeztek a Kiskunságból, borzalmas hármas tragédia történt

Vasárnap megnyílik a Citadella a nagyközönség előtt – Orbán Viktor is beszédet mond

A sofőr szerint egy patkány a hibás, ilyet még nem hallottak a rendőrök