2025. november 03. hétfő, Győző
11°C Budapest

Felkavaró tragédia a Mosoni-Dunán: Holtan találta barátját két túrázó

Percekkel korábban még együtt volt a csapat. Az ügyészség most emelt vádat.
Tenyek.hu
2024. április 24., szerda 12:38
Vágólapra másolva!

Tapasztalt túrázó és jó úszó barátaival kenuzott egy férfi a Mosoni-Dunán 2023 augusztusában. A két utas nem viselt mentőmellényt – részletezte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség a szerdai közleményében.

A kormányos meg akart fordulni az út során, ám nem vette figyelembe a visszaáramlást. A víznyomás a kenut felborította, és mindhárman a folyóba estek.

A férfi az egyik utassal kiúszott a partra, míg harmadik társukat elsodorta a víz. Mivel látszólag ura volt a helyzetnek, és sodortatta lefelé magát, a megmenekülő páros nem aggódott, és csak később kezdték el keresni barátjukat, aki ennek ellenére megfulladt, és több mint 200 méterrel lejjebb már csak a holttestét találták meg.

A fotó illusztráció: MTI/Krizsán Csaba

A most 45 éves kormányos ellen vízi közlekedés halált okozó, gondatlanságból elkövetett veszélyeztetésének vétsége miatt emelt vádat az ügyészség, amiért akár 5 év börtönre is ítélhetik.

Döntést az ügyben a Mosonmagyaróvári Járásbíróság hoz majd.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk