2026. június 19. péntek, Arnold, Levente
22°C Budapest

Benzinnel locsolta le édesanyját, majd fel akarta gyújtani

A férfi ellen a napokban emeltek vádat.
Tenyek.hu
2023. április 12., szerda 11:15
Vágólapra másolva!

Az eset 2022 januárjában történt Bács-Kiskun vármegyében, amikor a nő átment a fiához, hogy átadja neki a postáról érkezett leveleit. A férfi azonban amint meglátta az édesanyját, indulatossá vált, felkapott egy 5 literes benzines kannát és anyja felé locsolta az üzemanyagot – derült ki a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség szerdai sajtóközleményéből.

A nő ekkor menekülni kezdett, de a fia követte, aki megpróbálta meggyújtani a földön folyó benzint. Az üzemanyag viszont a szerencsének, illetve a havas talajnak köszönhetően nem gyulladt meg.

Még aznap éjjel a férfi átment az édesanyja házához és egy fejszével ráütött a bejárati ajtóra, amitől abban több mint 70 ezer forintos kár keletkezett.

Ezt követően 2022. február 7-én reggel magához vette a közel egy méter nyélhosszúságú és majdnem 2 és fél kilogramm tömegű fejszéjét és a házához közeli útkereszteződéshez ment.

null
null


Ott kiállt az úttestre és a fejszével a felé kerékpározó, számára ismeretlen nő feje irányába sújtott, miközben káromkodás kíséretében azt kiabálta a sértettnek, hogy „most megöllek”.

A sértett az utolsó pillanatban félre rántotta a bicikli kormányát, így a fejsze az úttestbe csapódott.

Így az ügyészség a napokban életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérlete, egyedi azonosítójellel visszaélés, kábítószer birtoklásának bűntette, valamint rongálás és zaklatás vétségé miatt emelt vádat a jelenleg is letartóztatásban lévő férfi ellen.

Ugyanis a „gyújtogatónak” felelnie kell továbbá azért is, mert 2021 októberében egy autó rendszámtábláját leszerelte, valamint azért is, mert a 2022 januárjában tartott kutatás során a házában kannabiszt találtak.

A hatóságok börtönbüntetés kiszabását indítványozták. A férfi bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék fog dönteni.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk