2025. december 03. szerda, Ferenc, Olívia
4°C Budapest

Szándékosan el akarta gázolni a gyalogosokat Pápán egy autós, többször is

A pápai rendőrök befejezték az ügy vizsgálatát.
Tenyek.hu
2023. március 18., szombat 10:41
Vágólapra másolva!

A 36 éves gyöngyösi férfi még 2022. június 10-én délelőtt érkezett kocsival az egyik pápai parkolóba. Ott többször is szándékosan az ott gyalogló ismerősei fele kormányozta az autót, akikkel korábban nézeteltérésbe keveredett. A gyalogosok közül többen kénytelenek voltak elugrani a jármű elöl, hogy elkerüljék az ütközést. A manőverek alkalmával a gyöngyösi sofőr egyszer az egyik mögötte parkoló autónak is nekiütközött, amit összetört – közölte a rendőrség.

A rendőrök a 36 éves elkövető ellen közúti veszélyeztetés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytattak büntetőeljárást, de jogosítványát is bevonták.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Pápai Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.

A fotó illusztráció (police.hu)

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk