
Átszakítva a kerítést egy iskola udvarára csapódott be egy menekülő autós Győrben - Fotók
Cserbenhagyásos balesetet okozott, majd tovább hajtott, végül becsapódva egy iskola udvarára, kidöntött emlékoszlopot.
Tenyek.hu 2023. január 17., kedd 10:18
Most emeltek vádat az ellen a férfi ellen, aki 2022 szeptemberében ittasan nekiütközött egy másik autónak Győrben, majd elhajtott a helyszínről. Ezt követően azonban nem tudott bevenni egy kanyart, így a kerítést átszakítva behajtott egy helyi iskola udvarára – derült ki Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség sajtóközleményéből.
Mivel a 63 éves férfi ittas állapotban indult útnak, így egy piros lámpánál rosszul mérte fel sebességét és az előtte álló járműnek ütközött.
A balesetet követően azonban nem állt meg a helyszínen, nem győződött meg arról, hogy a baleset következtében történt-e sérülés, hanem a másik járművet kikerülve, elhajtott a helyszínről.
Nem messze azonban ittassága és sebessége miatt nem tudott bevenni egy kanyart, felhajtott a járdára, majd egy általános iskola kerítését áttörve, az oktatási intézmény udvarára hajtott, ahol egy emlékoszlopnak ütközve állt meg.
A vádlott ezután futva menekült el a helyszínről, azonban az intézkedő rendőrök a közelben elfogták.
Szerencsére a baleset során nem történt személyi sérülés, nem tartózkodott senki az iskolaudvaron.
Az ügyészség a vádlottal szemben ittas járművezetés és cserbenhagyás miatt emelt vádat a napokban. A férfi ellen járművezetéstől való eltiltását, illetve három évig terjedő szabadságvesztést indítványoztak.
Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.
Korábbi tartalmak:
+Ez is érdekelheti

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen


