2025. október 31. péntek, Farkas
14°C Budapest

Újra ellepik a rendőrök az utakat, kiemelt ellenőrzést tartanak

Az egyhetes európai összehangolt közlekedésrendészeti akció elsősorban a teherautók és buszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki.
Tenyek.hu
2022. július 18., hétfő 08:03
Vágólapra másolva!

A ROADPOL Operational Group (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoport) éves ellenőrzési terve alapján a rendőrség július 18. és 24. között Magyarország egész területén a nehéz teherkocsik és buszok fokozott közúti ellenőrzését végzi – közölte a rendőrség.

A ROADPOL Truck & Bus európai szintű ellenőrzés keretében elsősorban a vezetési- és pihenőidővel, a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok megtartását, valamint a beutazás, illetve belföldön tartózkodás jogszerűségét vizsgálják.

Az ellenőrzés kiterjed az illegális migráció, az embercsempészés, a kábítószerrel, valamint lőfegyverrel kapcsolatos, illetve a vagyon elleni bűncselekmények felderítésére, megszakítására is.

A címlapfotó illusztráció

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk