
Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon
Ferenczy Tamás közölte: az ítélőtábla két és fél évvel mérsékelte a Székesfehérvári Törvényszék által első fokon kiszabott büntetést.
A táblabíróság egyebekben helybenhagyta az elsőfokú ítéletet, amely alapján S. I. - ebben az ügyben az elsőrendű vádlott - nem bocsátható feltételes szabadságra, emellett a Marian Cozma-ügyben kiszabott szabadságvesztéséből fennmaradó mintegy négy és fél év büntetést is le kell töltenie.
A másod- és harmadrendű vádlott folytatólagosan elkövetett pénzmosás bűntette miatt egy év börtönbüntetést kapott, három év próbaidőre felfüggesztve. A negyedrendű vádlottat a folytatólagosan elkövetett pénzmosás bűntette alól felmentette a bíróság.
Az ítéleti tényállás szerint az elsőrendű vádlott 2018-tól ez év végéig állt feltételes szabadság hatálya alatt. Nevet változtatott, rendszeres munkaviszonyból származó jövedelme nem volt. A férfi az általa korábbról ismert, prostituáltként dolgozó, hozzá érzelmileg kötődő sértettel 2019 év elején vette fel a kapcsolatot, és a nő helyzetét kihasználva, rendszeres anyagi haszonszerzésre törekedve, a közös jövő látszatával megtévesztette őt.

Fotó: Illusztráció (police.hu)
A sértett a prostitúcióból származó jövedelmét nagyrészt átadta S. I.-nek, emellett a másod- és harmadrendű vádlott bankszámláira fizette be, ahonnan a pénzt a másod- és a negyedrendű vádlott vette fel.
A negyedrendű vádlott, S. I. élettársa nem tudott a férfinak a sértettel fenntartott kapcsolatáról, azt hitte, hogy a jövedelme gépjárművek felújításából, cseréjéből, festő-mázoló munkákból származik.
A Győri Ítélőtábla indoklása szerint az elsőrendű vádlott az emberkereskedelem bűntettét üzletszerűen követte el, emellett a sértett a prostitúciót nem a férfi tévedésbe ejtő magatartása miatt folytatta, és az így szerzett pénz nagyobb részét sem a megtévesztése miatt juttatta a vádlottaknak. A sértettet hosszú ideig tartó érzelmi viszony fűzte S. I.-hez, aki a vele folytatandó közös élet reményében adta át a pénzt.
Marian Cozmát, az MKB Veszprém és a román kézilabda-válogatott játékosát 2009. február 8-án halálra szurkálták a veszprémi Patrióta lokál előtt. Segítségére siető sporttársait, a szerb Zarko Sesumot és a horvát Ivan Pesicet életveszélyesen megsebesítették. A gyilkossági ügy harmadrendű vádlottja Sztojka Iván volt.
MTI

Kiemelten razziát tart a rendőrség az utakon

Brutálisan kivégezte anyját, miután hazament egy fesztiválról

Látványos együttállás lesz látható június elején

Sietett a postás, két gyorshajtás követett el egy napon

Leszakadt egy repülő ajtaja felszálláskor Nyíregyházán, nyilatkozott egy utas

Videón, ahogy egy autó szélvédőjére csapódik egy motoros Csongrádban

Busz ütött el egy nőt Hatvanban

Baltával támadt a 18 éves őrjöngő a futárra Újbudán

Saját bajtársuk életéért küzdöttek a mentők: vezetés közben lett rosszul

Kisgyereket és édesanyját gázolt el egy ittas autós Győrben

Szexuális erőszak, bántalmazások – gyermeknevelőkre csapott le a rendőrség

Több lövés is eldördült, kések villantak Csepelen