
Ripityára törtek egy luxusautót Bakonyszentkirálynál, megszakad a szívünk a látványtól
Szijjártó Péter magyar újságíróknak nyilatkozva hangsúlyozta: az Oroszország és a NATO közötti háborút mindenképpen el kell kerülni. Kijelentette: a NATO álláspontja teljes mértékben egybevág Magyarország nemzeti érdekével és álláspontjával.
"A szövetség világossá tette, hogy nem részese a konfliktusnak, és nem szállít fegyvereket Ukrajnába. Mindent meg kell tenni azért, hogy ez így maradjon, és azért, hogy a háború ne terjedjen túl Ukrajna határain. Ez Magyarországnak is elemi érdeke" – húzta alá. A miniszter fontosnak nevezte, hogy a NATO jelenleg érvényes álláspontja és pozíciója érvényben maradjon a találkozót követően is. "Ez a magyar nemzetbiztonsági érdek" – emelte ki.
"A csúcstalálkozónak nagy jelentősége van Magyarország mint Ukrajnával közvetlenül szomszédos ország szempontjából. Minden perc, ami háborúval telik Ukrajnában, közvetlen biztonsági kockázatot jelent Magyarország számára" – figyelmeztetett.
A NATO keleti országaiba telepíteni tervezett harccsoportokkal kapcsolatban feltett kérdésre válaszolva Szijjártó Péter azt mondta: a magyar kormány egyik kötelessége, hogy megvédje Magyarországot, az ország, a magyar emberek biztonságát. Kijelentette: Magyarország védelmét jelenleg a kormány meg tudja oldani a magyar honvédséggel, amelynek jelentős erői csoportosultak az ország keleti határvidékére.
"A magyar honvédség képes arra, hogy megvédje Magyarországot" - mondta. "Ha lesz előterjesztés a szövetség keleti, délkeleti szárnyának erősítésére, azt Magyarország kész részleteiben megvitatni" – tette hozzá a külgazdasági és külügyminiszter.
Címlapfotó: MTI/Balogh Zoltán

Ripityára törtek egy luxusautót Bakonyszentkirálynál, megszakad a szívünk a látványtól

Riasztást adtak ki az ország felére, napokig tarthat az extrém idő

Dráma Szekszárdon: menekültek az emberek az utcára

Időjárás-jelentés: Dermesztő előrejelzés érkezett

Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken

Brutális állapotok uralkodnak a Balatonnál, ennek már a fele sem tréfa – Videó

Hatalmas lángok Miskolcon: egy társasház tetőszerkezete gyulladt ki Selyemrétnél

Pánik az Andrássy úton, fegyverrel mászkált egy férfi az utcán

Termékvisszahívás - Súlyos betegséget okozhat ez a népszerű termék

Gyászba borult Eger, köztiszteletben álló embertől vesznek végső búcsút

Lángok között találtak egy idős férfit a XII. kerületben, fotókon a borzalmas állapotok

Halálra kínoztak egy rabot egy budapesti börtönben