
A rendőrök "páholyból" nézték végig, elképesztő szabálytalanság Nagykőrösön
A rendőrök a harkai határátkelő közelében ellenőrizték egy litván rendszámú autó utasait csütörtökön délután. Az intézkedés során felmerült a gyanú, hogy a jármű egy embercsempész előautójaként érkezett a határátkelőhöz, ezért az egyenruhások értesítették a közelben lévő rendőri egységeket. Rövid idővel későbba Harka belterületén ellenőrzést végző járőrök észleltek egy nagy sebességgel, a határ felé tartó furgont, amelynek érkezésére figyelmeztették az ott intézkedő kollégáikat.
Az egyik rendőr az úttestre kilépve – szabályos rendőri jelzést alkalmazva – megpróbálta megállásra késztetni a nagy sebességgel közeledő kisteherautót, azonban annak vezetője felgyorsított, és az egyenruhás felé kormányozta a járművét. A rendőr még idejében el tudott ugrani a furgon elől. Járőrtársa egyből fegyvert rántott, majd több lövést is leadott, hogy a furgont irányváltoztatásra kényszerítse, ám neki is el kellett végül ugrania - számolt be róla a police.hu.

Fotó: Illusztráció/MTI/Krizsán Csaba
A kisteherautó sofőrje kihasználva a szabaddá vált utat, áthajtott Ausztriába, ahol azonban csupán néhány száz métert tudott megtenni, majd lefulladt a járműve. Az időközben a helyszínre érkező osztrák rendőrök elfogták a magyar rendszámú kocsit vezető egyiptomi férfit és ez elsődleges információk szerint harminc – ismeretlen állampolgárságú – utasát.
Az embercsempész ámokfutása közben szerencsére senki sem sérült meg.

A rendőrök "páholyból" nézték végig, elképesztő szabálytalanság Nagykőrösön

Talán egész Magyarország erre várt, mutatjuk a részleteket

Különleges katonák védik az atomerőművet és az átjátszóállomásokat

Négykézláb mászó embert szúrtak ki a Bükkben, ledöbbent a természetvédelmi őr, amikor közelebb ment

A Mol-vezető szerint erős hatással lehet a hazai üzemanyagárakra az iráni konfliktus

Döbbenetes felfedezést tettek egy lőrinci árokban, azonnal intézkedni kellett

Különös jelenetre lett figyelmes egy postás Bács-Kiskunban, hősként ünneplik azóta

A Wizz Air felfüggesztette izraeli, dubaji, abu-dzabi és ammani járatait

Váratlan bejelentést tett az MVM: sok ügyfél már most pénzhez juthat

Maszkos férfi támadott meg egy hivatali dolgozót Zalaszentgróton

Halálos lakástűz Kiskunfélegyházán, egy idős nő az áldozat

Teltház és diadal: 2–0-val jutott nyolcaddöntőbe az FTC, jön a Braga!