
Felgyújtotta a város egyik templomát a gödöllői piromániás
A templomban közel másfél millió forintos kárt okozott a gyújtogató.
Tenyek.hu 2022. január 20., csütörtök 09:29
A Pest Megyei Főügyészség közleménye szerint tavaly március 15-én kora este a gödöllői férfi minden különösebb ok nélkül elhatározta, hogy tüzet fog gyújtani. Tervének megvalósításához egy sporttáskába pakolt égetett szeszes italt, motorolajat és falfestéket, majd azzal elindult otthonából.
Este nyolc óra körül érkezett meg a helyi görög katolikus templomhoz, melynek betörte az ajtaját, majd bement rajta. A magával hozott szeszes üveget a padlón összetörte, így annak tartalma szétfolyt. A motorolajat pedig szétlocsolta a templom hátsó padsorain. Ezután a szeszt és az olajat is begyújtotta. Ennek végeztével a padok között felállított egyik ikont felborította és a falfestékkel töltött vödröt a templom szentélye felé dobta. A vödör feldöntötte az ott elhelyezett ikonosztázion egy részét és a festék a képekre ráfröccsent. A gyújtogató ezt követően távozott a helyszínről.
Fotók: Magyarország Ügyészsége
A keletkezett tüzet időközben a templomba érkező plébánosának sikerült eloltania, de így is közel másfél millió forintos kár keletkezett.
A gödöllői rendőröknek példás felderítőmunkával és gyorsasággal alig egy héttel a gyújtogatás után sikerült elfogniuk a helyi férfit.
Ellene a Gödöllői Járási Ügyészség templom megrongálásával elkövetett rongálás bűntette miatt most emelt vádat.
+Ez is érdekelheti

Február 1-től 300 ezer forintot lehet ingyenesen felvenni

Veszélyes betolakodók Pécsen, a lakók nincsenek biztonságban - Videó

Drámai életmentés Hevesben, majdnem az ügyeleten történt tragédia

Bedrogozva lövöldözött az ismert orvos Balatonszepezden

Felakasztotta magát egy diák a társai szeme láttára Ercsiben

MVM: a rezsistop révén egyszeri, 30 százalékos kedvezmény biztosított a lakosságnak

Fel akarta gyújtani a testvérét a szatymazi nő, elítélték

Meghalt szolgálat közben a MÁV munkatársa

Kiskorú fiúkat rontott meg egy férfi, 13 éves gyerekkel is kezdett

Ukrán nyelvű bombafenyegetést kapott hét iskola és kilenc közintézmény

Minden vágya az volt, hogy börtönbe kerüljön

Elindult az „Egészség 1. Lépés” online tanfolyam






