
Brutális verekedés tört ki Encs belvárosában
A gyermeket nevelő szülők csak akkor kaphatják meg február 15-ig az idén befizetett adójukat, ha a NAV ismeri a kiutaláshoz szükséges adatokat - hangsúlyozták a közleményben. A hatóság csak a belföldi bankszámlaszám vagy postacím ismeretében tud utalni. Nyilatkozat nélkül a 2021-es adóbevallásban lehet visszaigényelni az összeget, amely ebben az esetben március 1-től érkezhet meg.
A szükséges adatok az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) ellenőrizhetők, és ezen keresztül ki is lehet tölteni a nyilatkozatot. Nyomtatható formában az adóhatóság honlapjáról tölthető le a nyilatkozat, a közösségi média NAV-csatornáin pedig videós segítség érhető el.
Nincs viszont teendője annak, aki családi pótlékot kap, mert az adatait a folyósító szervezet ismeri. Az adó-visszatérítést ők ugyanúgy kapják meg, mint a családi pótlékot.
A visszatérítés szabályai szerint a gyermeket nevelő szülők jövőre az idén befizetett személyi jövedelemadójukat, az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (ekho) kétharmadát, a katás tételes adó negyedét kaphatják vissza, legfeljebb a 2020-as átlagjövedelem adótartalmáig - olvasható a közleményben.
MTI/A címlapfotó illusztrácó (MTI)

Brutális verekedés tört ki Encs belvárosában

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben - akár 7 és fél év börtönt is kaphat

Jelentősen olcsóbb az üzemanyag a védett árral nálunk, mint más országokban

Földrengés volt Mosonmagyaróvár közelében

Édesapja életéért küzdött egy férfi Budapesten

Tele volt fegyverrel a bőröndje, buszon bukott le Röszkén

Életet követelt a tűz Alsózsolcán

Videón, ahogy kövekkel dobálta az autókat a 35-ös főútnál Borsodban

Unokahúgát kényszerítette szexre egy nógrádi férfi

Elhunyt dr. Kéri István

Elnyelt a föld egy autót a 16. kerületben, fotókon a meghökkentő baleset

Folytatódik a tavaszias idő, de jöhet zuhé is