
Az alföldi kistigris névadó versenye várja a szavazatokat
A 96 éves Irmgard Furchner titkárként dolgozott a náci Németország egyik haláltáborában a második világháború alatt, ahol a vád szerint több mint 10 ezer ember tömeges meggyilkolásában működött közre.
A bíróság múlt csütörtökre tűzte ki a nő tárgyalását, ahol azonban nem jelent meg, így elfogatóparancsot adtak ki ellene. Később kiderült, hogy a Stutthof nevű koncentrációs tábor egykori titkára fogott egy taxit, miután elhagyta a hamburgi idősek otthonát, ahonnan aztán metróval menekült tovább.
A szabadságot azonban nem élvezhette sokáig, ugyanis néhány órával később elfogták a rendőrök és őrizetbe vették. A nőt végül kedden szabadlábra helyezték, viszont az elnapolt tárgyaláson - amelyre október 19-én kerül sor - továbbra is meg kell jelennie.
Itzehoe városának bírósága nem tért ki a szabadon engedés feltételeire, ám erősen bíznak benne, hogy most meg fog jelenni a tárgyaláson.
"A bíróság felfüggesztette az elfogatóparancsot, és elővigyázatossági intézkedések mellett szabadlábra helyezte a vádlottat” - mondta Frederike Milhoffer, a bíróság szóvivője.
Az ügyészség azzal vádolja a "gonosz titkárának" becézett nyugdíjast, hogy segített a fogvatartottak szisztematikus meggyilkolásában Stutthofban, ahol 1943 júniusa és 1945 áprilisa között Paul Werner Hoppe táborparancsnok irodájában dolgozott.
A vád szerint nagyjából 65 ezer ember halt meg a Gdansk melletti táborban, köztük zsidók, lengyel partizánok és szovjet hadifoglyok.

Az alföldi kistigris névadó versenye várja a szavazatokat

Menekülés közben lerobbant alatta a kocsi, továbbfutott, majd elesett

Gigantikus állatot fogtak ki a Balatonból

Mennyire okos Magyarország? - vasárnap este kiderül

Videók, ahol csak hajszálon múlt a tragikus baleset

Terrorcselekmény, fegyveres rablás, emberölés, 12 éven aluliak elleni nemi erőszak: Őket tartják fogva a Szőlő utcában

Saját kocsija zuhant egy férfira Dunakeszin, szörnyethalt

Kincseket keresnek a horrorházban, amiben feldarabolta Károlyt fia

Óriási lángok csaptak fel Balatonfüreden, kiderült a pontos oka

Újabb vírust mutattak ki Magyarországon

Brutálisan megverte, önkielégítést végzett rá, majd kirabolta Vilmánynál

40 tonnás kamion elé fordult ki, videón a sokkoló manőver