
Már csak a cipő látszott ki, holttestet találtak a hó alatt Nógrádban
Bodó Sándor kiemelte, a június-augusztusi időszakban 4 millió 659 ezer foglalkoztatott volt, 40 ezerrel több, mint az előző év azonos időszakában. Ugyanakkor egy év alatt a 15-74 éves munkanélküliek száma 15 ezerrel, míg a munkanélküliségi ráta 0,3 százalékponttal csökkent.
Az államtitkár szerint ez azt jelzi, hogy a munkaerőpiacon a "nagy mozgások" megszűntek, és egyre inkább hiány mutatkozik szakképzett munkaerőből.
Bodó Sándor különösen örvendetesnek nevezte, hogy a fő munkaerőpiacon 57 ezerrel nőtt a munkavállalók száma, valamint azt is, hogy külföldről 17 ezren tértek haza.
A munkaerőpiacot támogató kormányzati intézkedések közül kiemelte a vállalkozások munkaerő-támogatását, és az egy napja indult, a kis- és középvállalkozásoknak szóló munkaerő-támogatást is.
Az utóbbi kapcsán megjegyezte, ennél munkabérre és fejlesztésre is pályázni lehet. Mintegy 14 milliárd forintból négyezer állást hoznának létre - tette hozzá.
Kitért arra, hogy még mindig érvényben van az önfoglalkoztatók újraindítási támogatása, amelynek keretében 2019 ezer forintot biztosítanak azokban az ágazatokban, amelyeket a járvány a leginkább sújtott.
MTI/A címlapfotó illusztráció

Már csak a cipő látszott ki, holttestet találtak a hó alatt Nógrádban

Újabb bejelentést tett az operatív törzs

Megrázó videó: Egy luxusautó tört totálkárosa Rákospalotánál

Holttestet találtak Zalaegerszegen, egy férfi az áldozat

Nem rendeltetésszerűen használta a hólapátot egy férfi Balatonalmádiban, rendőrök vitték el

Súlyos vadászbaleset történt Zalában, a kocsiban sült el a fegyver

Itt az Operatív Törzs rendkívüli bejelentése az ítéletidőről: óriási veszélyre figyelmeztetnek a szakemberek + Videó

Vörös riasztást adtak ki több vármegyére, embert próbáló napok előtt állunk

Dermesztő rekord dőlt meg éjszaka, hihetetlen számot közöltek

A mentősök elmondják, komoly veszélyei vannak a hidegnek, kihűlésnek

Tankok lepték el Miskolc utcáit, vörös kód lépett életbe

Drámai életmentés volt Tanakajdon, szerencsére időben érkezett a segítség