
Applikáció mentette meg egy cipész életét Somogyban, pillanatokon múlt a tragédia
Halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt 1 év 10 hónap fogházbüntetésre ítélt a Szombathelyi Járásbíróság nem jogerősen egy férfit, aki egy mezőgazdasági vontatót vezetve tavaly nyáron nem adta meg az elsőbbséget egy személygépkocsinak, emiatt a két jármű összeütközött, és egy ötéves gyermek meghalt.
A baleset 2020. július 24-én este történt két alsórendű út kereszteződésében, Vas megyében - közölte a Szombathelyi Törvényszék a bírósági honlapon. Az autóban - amelyet egy nő vezetett - a hátsó ülésen biztonsági gyermekülésekbe bekötve két kisgyermek utazott.
Az ütközés következtében az egyik kisgyermeket a mezőgazdasági gép villája az üléssel együtt kirepítette az autóból. Az ötéves kislány az üléssel együtt az oldalára borult vontató alá szorult. A mentőknek a helyszínen sikerült újraéleszteniük a kislányt, aki azonban olyan súlyosan megsérült, hogy másnap a kórházban meghalt. A balesetben a gépkocsi vétlen sofőrje is súlyosan megsérült.
A bíróság ítéletében kimondta: a baleset azért következett be, mert a vádlott több KRESZ-szabályt megszegett: a jelzőtábla ellenére nem adta meg az elsőbbséget a másik járműnek és az általa vezetett járműszerelvénnyel a megengedettnél nagyobb sebességgel haladt. Hozzáfűzték, az ütközés elkerülésére az autó vezetőjének esélye sem volt; mindössze 4,9 méter távolságra volt, amikor a járműszerelvény a védett útra hajtott. A vádlott és védője az ítélet ellen fellebbezést jelentett be, ezért a döntés nem jogerős.
További részletek este 18:00-kor a Tényekben a TV2-n.
MTI/A címlapfotó illusztráció

Applikáció mentette meg egy cipész életét Somogyban, pillanatokon múlt a tragédia

Brutális gyilkosság történt Hajdú-Biharban, kiderült, ki az áldozat

A síneken ragadt egy pótkocsi Komáromnál, vérfagyasztó videó készült a balesetről

Fotókon az V. kerületben történt éjjeli baleset, több rendőrt kórházba szállítottak

Horror Toronyban: Egy 67 éves nő az áldozat

Fának csapódott egy autó Orbán Viktor konvojából - Több TEK-est kórházba vittek

Megrázó videón az aszódi halálos baleset, futva menekült a drogos ámokfutó

Eredményes hajtóvadászat: Elfogták a drogos aszódi ámokfutót

Terhes feleségét is a roncsban hagyta a drogos ámokfutó Aszódnál, fény derült D. Sándor sötét múltjára

Ismét árcsökkenést jelentettek be a hazai benzinkutakon

Aszódi tragédia: Őt keresi a rendőrség

Folytatódik a forint diadala: mutatjuk, hogyan menetel a devizapiacon