2025. november 07. péntek, Rezső
6°C Budapest

Egy 9 éves kisfiú lehet az Egyesült Királyság legfiatalabb kokaindílere

Az általános iskolás fiú hiába lépett a bűn útjára, a törvények szerint nem vonható felelősségre, amit minden bizonnyal jól tudott az elosztója is.
Tenyek.hu
2021. június 06., vasárnap 15:06
Vágólapra másolva!

Egy 9 éves fiúnál találtak A-osztályú drogot a brit rendőrök, ami szerintük eladás céljából volt nála.

A fiatal ellen azonban nem indíthattak semmilyen eljárást, mivel tíz év alatti személy nem vonható bűnügyi felelősségre Angliában és Walesben.

A nyomozók úgy gondolják, hogy a kisfiú egy idősebb testvér, barát, vagy akár egy családtag hatására szállította a kokaint - számolt be róla a Mirror szombaton.

Angliában és Walesben több ezer tíz év alatti gyerekről tudnak, akik komoly bűncselekmények elkövetésében vehettek részt.

Az elmúlt öt évben közel 16 ezer bűnesetet jelentettek, amelyek kilenc éves és annál fiatalabb gyanúsítottakra vonatkoznak.

Fotó: illusztráció

A Mirror szerint sokkal nagyobb lehet ez a szám, mivel a 43 rendőrkapitányságból csupán 29 válaszolt a kért információkra.

"Egy családtag vagy egy barát számára szokták szállítani a kábítószert. Az egyik leggyakoribb dolog, amit ezek a gyerekek mondanak nekem az az, hogy 'azt hittük, ezek az emberek törődnek velünk'. Ha meglátják a pénzkeresési lehetőséget a dílerkedésben, akkor vállalják a kockázatot. A koronavírus idején pedig rengeteg gyereket toboroztak be a különböző drogbandák" - mondta Junior Smart, a St. Giles' SOS Project nevű jótékonysági szervezetet vezetője.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk