
Megszólalt a tatabányai horrorbaleset fiatal áldozatának édesanyja
Egy ukrán férfi 2020. december 20-án 21 óra után a Beregsurányi Közúti Határátkelőhelyen próbálta elhagyni Magyarország területét - olvasható az ügyészség oldalán.
A 42 éves férfi megszegte a tranzitközlekedésre és a kijárási tilalomra vonatkozó szabályokat, továbbá a schengeni államok területén engedélyezett tartózkodás maximális időtartamát is jóval túllépte.
A férfi a határforgalom-ellenőrzést megkezdő határrendésznek - azért, hogy a bírság kiszabása, illetve a szükséges eljárás megindítása nélkül az országból kiléptesse – úgy adta át az útlevelét, hogy abban 200 eurót helyezett el.
A határrendészek lefoglalták az átadott korrupciós pénzt, és elrendelték az elkövető őrizetét, akit gyanúsítottként hallgatott ki kötelesség megszegésére irányuló hivatali vesztegetés bűntette miatt. A gyanúsított elismerte tettét.
Az ügyészség arra tett indítványt, hogy a bíróság mondja ki bűnösnek a büntetlen előéletű elkövetőt minősített hivatali vesztegetés bűntettében, és ítélje felfüggesztett szabadságvesztésre, továbbá meghatározott időre tiltsa ki Magyarország területéről.
A címlapfotó illusztráció

Megszólalt a tatabányai horrorbaleset fiatal áldozatának édesanyja

Kigyulladt egy szállodahajó Budapesten

Brutális bűncselekményeket követtek el a Szőlő utcában fogvatartott fiatalok

Holttestet találtak egy budapesti lakásban, borzalmas részletet tárt fel a toxikológiai vizsgálat

„Tíz hónap után kezdtem felfogni, hogy meghalt a fiam” – egy bedrogozott sofőr miatt halt meg Erzsébet fia

Az alföldi kistigris névadó versenye várja a szavazatokat

Menekülés közben lerobbant alatta a kocsi, továbbfutott, majd elesett

Gigantikus állatot fogtak ki a Balatonból

Mennyire okos Magyarország? - vasárnap este kiderül

Videók, ahol csak hajszálon múlt a tragikus baleset

Terrorcselekmény, fegyveres rablás, emberölés, 12 éven aluliak elleni nemi erőszak: Őket tartják fogva a Szőlő utcában

Saját kocsija zuhant egy férfira Dunakeszin, szörnyethalt