Halálra marta a család kutyája az újszülött babát

Az újszülött kisfiú mindössze 12 napos volt, amikor a család nagytestű kutyája végzett vele. Az édesapa évekre börtönbe megy.

A szörnyű tragédia 2020 szeptemberében történt, az angliai Sheffield városában.

Steven Joynes és párja, Abigail Ellis magára hagyta 12 napos újszülött kisfiukat nagytestű kutyájukkal, egy csau csau és elzászi juhászkutya keverékkel.

A 36 éves Steven Joynes kiment a kertbe, Abigail Ellis pedig bement a fürdőszobába és a kanapén hagyta a babát. Ekkor történt a tragédia, a kutya megtámadta a kisfiút, akit valósággal szétmarcangolt.

A kicsi testén 40 harapástól ejtett sebet találtak a halottvizsgálat folyamán, hasát pedig széttépte az agresszív állat.

Az édesapát, Steven Joynes-t, a Sheffield Crown Court bíróság, a vele szembeni terhelő vallomások figyelembevételével most négy év börtönre ítélte.


Joynes
szomszédai a bírósági tárgyaláson azt vallották, hogy a kutya már megharapott a családban egy gyermeket, és többször voltak szemtanúi annak, hogy Joynes verte és rugdosta a kutyát, amikor az vélhetően valami rosszat tett. A szomszédoknak a kerítéseiket is meg kellett magasítaniuk, a kutya ugyanis többször átugrott a szomszédok kertjeibe.

Steven Joynes-t a bíróság 15 évre eltiltotta a kutyatartástól. Jó magaviselet esetén két év múlva feltételesen szabadlábra helyezik.

Abigail Ellis-el szembeni vádakat a bíróság ejtette – számolt be róla a DailyStar.

Múlt kedden is tragikus kutyatámadás történt, az áldozat akkor is egy csecsemő volt, aki csupán 7 hónapot élhetett.

A címlapfotó illusztráció: Shutterstock

2022. április 01. 14:48
Levált az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula magyar...
Az egykori politikus és a Tisztelet Társasága karizmatikus alapítója hosszú hónapok óta küzdött egy súlyos betegségg...
Egyszerűen megdöbbentőnek, de jóval inkább sokkolónak tartom, ahogyan a nemzetközi politikai közösség félrefordítja ...
A kormány mindent megtesz, hogy az Európai Unió foglalkozzon az erőszakos ukrajnai mozgósítással, és Sebestyén Józse...
Lezuhant és súlyosan megsérült egy siklóernyős férfi.
Nem bírta könnyek nélkül, kamerák előtt fakadt sírva Stohl András. Erre senki sem számított a stúdióban, még a sokat...
family
SOKKOLÓ - Az anyja szeme láttára ütött el egy ötéves kisfiút egy motoros Abonyban, videón a baleset. A gyerek valami...
Döbbenetes videó készült arról, ahogy két magyar turista az életéért küzd a görög tengernél. Egy édesapa és a lánya ...
family
Gyönyörű, csipkés ruhában ment férjhez Szandi lánya, Blanka, Las Vegas-i álomesküvőn kelt el az énekesnő lánya. Négy...
family
Kerítésen átmászva, faltörő kossal, üvegeket betörve csapnak le a kommandósok a drogdílerekre, döbbenetes videókon a...
family