
Halálra rugdosta apósát egy férfi, az udvaron esett neki
A tájékoztatás szerint a 17 éves fiú nyilvános profilján, angol nyelven osztotta meg gondolatait a világgal, amely szerint "The next school shooter will be me", vagyis, mint írta "A következő iskolai lövöldöző én leszek".
A kiírásra több osztálytársa felfigyelt, akik megijedtek a fenyegetéstől. A diákoknak az is feltűnt, hogy az utóbbi időben megváltozott az iskolatársuk viselkedése és az érdeklődési köre az internetes tartalmak iránt. Az osztályfőnökhöz fordultak segítségért és a fenyegetés a rendőrséghez is eljutott január 24-én.
A Bajai Rendőrkapitányság nyomozói a bejelentés után több diák és tanár kihallgatását követően pár órán belül a kamasz lakásán lefoglalták a fiú készülékeit, és internetes agresszió vétsége miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
A fiatal azt nyilatkozta, hogy a poszt megírásával az Amerikai Egyesült Államokban történt iskolai lövöldözéseket akarta kifigurázni, poénnak szánta azt és nem gondolta komolyan.
Fotó: police.hu
A nyomozók vizsgálják, hogy más bűncselekmény is megvalósult-e.
Azt írták, az elmúlt időszakban a világ számos pontján történt, több ember halálát okozó hasonló jellegű cselekményekre tekintettel a rendőrök kiemelt figyelmet fordítanak a fenyegető kijelentésekre.
Az ilyen tartalmak megosztása január 1-jétől a büntető törvénykönyv módosításával büntetőeljárást von maga után - olvasható a közleményben.
Forrás: MTI / A borítókép illusztráció: Shutterstock

Halálra rugdosta apósát egy férfi, az udvaron esett neki

Dráma Kaposvárnál, benzinkúton estek egy férfinek és nővérének - Videó

Daganatos betegeket házilag kotyvasztott gyógyszerekkel kezelt egy banda, lecsaptak rájuk

Halálos baleset történt Vácnál

Rendőrt és mentőst sebesített meg egy férfi Fejérben

Akkumulátorgyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Drámába fordult egy farsangi buli Budapesten, élet-halál harc folyt táncparketten

Operatív törzs: senki ne induljon útnak, ahol riasztás van

Kitartóan bandukol: Mogyoród után újabb helyen tűnt fel a szökött medve

Fél évszázad után újra laktanya épül Magyarországon – videóval

Fordulat a szolnoki gyilkosság ügyében, drámai videót közölt a rendőrség

Életveszélyre figyelmeztetnek Mogyoródnál, hátborzongató nyomokra bukkantak