2026. június 24. szerda, Iván
32°C Budapest

Veszélyes szennyezés a debreceni gyárban

Határértéken felüli szennyezést mutattak ki a felszín alatti vizekben a Semcorp debreceni gyárában, ezt a város polgármestere hozta nyilvánosságra. Papp László a videójában arról beszélt, hogy a kínai üzemben nem először merült fel környezetvédelmi szabályszegés, ezért a leghatározottabb, széles körű vizsgálatot kért a hatóságoktól. A polgármester azt is kilátásba helyezte, hogy amennyiben szükséges, az üzemet tiltsák el a gyártástól, vagy az engedélyét is vonják be.

+Címoldalról ajánljuk