2026. június 24. szerda, Iván
32°C Budapest

Hűtlen kezeléssel vádolják Bús Balázst

Őrizetbe vette a rendőrség Bús Balázst, Óbuda volt fideszes polgármesterét. A politikusnak a Nemzeti Kulturális Alap alelnökeként fontos szerepe lehetett a 17 milliárd forintos támogatási botrányban. A NAV összesen hat embert vett őrizetbe hűtlen kezelés gyanújával, ők a támogatások odaítélésében dönthettek. Bús Balázs a botrány kirobbanása után lemondott tisztségéről, ügyvédje szerint vallomást tett. A hatóságok az érintett személyek letartóztatását is kezdeményezték.

+Címoldalról ajánljuk