2026. június 27. szombat, László
37°C Budapest

Sertéstetemekből bűzlött Nagymágocs

Nem tudtak kimenni a házból, sőt szellőztetni sem mertek Nagymágocson élők, mert elviselhetetlen bűz árasztotta el a település több utcáját. A szag egy állattetem-lerakóból terjedt, ahová egy sertéstenyésztő vállalat hordja az elhullott disznókat és belsőségeket. Az extrém melegben a fémbódéban olyan hőség lett, ami felgyorsította a tetemek bomlását és fokozta a bűzt. Korábban a nagykátai erdőben is találtak bomló állattetemeket, az ügyészség nyomozást indított az ügyben.

+Címoldalról ajánljuk