2026. június 24. szerda, Iván
33°C Budapest

Mérgező gáz miatt menekültek

Csaknem ötven embernek kellett kimenekülnie a Pesterzsébeti uszodából, miután mérgező gáz került a levegőbe. Egy külsős cég összekeverte a vegyi anyagokat, vélhetően hipót és kénsavat öntött össze. A katasztrófavédelmi mobillabor mérései kimutatták a mérgező gázt a levegőben. Az uszoda két alkalmazottját toxikológiai osztályra vitték.