2026. június 24. szerda, Iván
33°C Budapest

Az űrben szerelték meg a vécét

Elromlott a vécé az Orion űrhajón nem sokkal a kilövés után. Az Artemis II nevű küldetés legénysége még szerdán kora este indult el Floridából, hogy a Hold felszínét tanulmányozza. Nem szállnak le az égitesten, csak közel mennek hozzá, várhatóan hétfőn érnek oda. A legénységnek többféle nehézséggel is meg kellett birkózni a start után, azt mondták, nagyon hideg van az űrhajón, és 30 órán át semmit sem ettek, annyi feladatuk volt.

+Címoldalról ajánljuk