Rétvári: az új, szakszerűtlen fővárosi kerékpársávok veszélyesek, akadályozzák a betegellátást és a rendvédelmi szerveket

Karácsony Gergely főpolgármester azon újabb lépése, hogy a Váci és az Üllői út kerékpársávjai mellé szakszerűtlenül karókat helyez ki, veszélyes, dugókat okoz, akadályozza a betegellátást és a rendvédelmi szerveket - nyilatkozta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az MTI-nek hétfőn.

Rétvári Bence elmondta: Karácsony Gergelynek már három éve volt rá, hogy új bicikliutakat építsen Budapesten. Hozzátette: valós előrelépések helyett azonban csak látszatintézkedések történtek.

A városvezetés azzal foglalkozik, hogy újabb sávokat zár le a fővárosban szakszerűtlenül - mondta az államtitkár, megjegyezve: ez eddig elsősorban az autósokat bosszantotta, de a Váci úti és Üllői úti lezárás már a mentőket és rendészeti kivonuló egységeket is akadályozza.

Előzetes egyeztetés nélkül történt a lezárás, így hirtelen még nagyobb értetlenséget és riadalmat szült a karózás - szögezte le Rétvári Bence. Mint mondta, úgy látszik, előzetesen senki nem gondolta végig, hogy a lépés milyen nehézségeket okozhat a mentők, rendőrök és tűzoltók közlekedésében, helyszínre érkezésében.

Az elsőre is látható, hogy a sürgősségi feladatok elvégzését nem könnyíti, hanem minden bizonnyal megnehezíti a változás - fogalmazott.

Az államtitkár rámutatott: az életmentésben a gyorsaság kulcsfontosságú. Fontos lenne, hogy a főváros olyan lépéseket tegyen, amelyekkel segíti a mentők, rendőrök, tűzoltók munkáját, és ne olyanokat, amelyekkel akadályozza és kifejezetten veszélyezteti - mondta.

Megjegyezte: az elhatárolt terület, azaz a karós biciklisáv csökkenti a forgalom szempontjából használható teret, és a forgalomban résztvevők a sáv elzárása miatt nehezebben tudnak majd lehúzódni, és elengedni a szirénázó mentőt, rendőrt, tűzoltót.

Jól tudjuk, mennyi minden múlhat egy gyors kiérkezésen, ilyenkor minden perc számít - fogalmazott.

Hozzátette: a karózással a helyszínre érkezési idő megnőhet, a megállás nehezebbé válhat, ez veszélyezteti a betegellátást, a rendőrségi és tűzoltósági segítségnyújtást.

MTI

2023. augusztus 14. 10:38
A magyar miniszterelnök XIV. Leó pápával találkozott. A békemisszión lévő Orbán Viktort személyesen fogadta az egyhá...
Különleges aukciót indított Molnár Viktor. A Kincsvadászok kereskedője egy tragikus körülmények között árván maradt ...
Sikeresen lezárult az élelmiszer-utalványok kézbesítése. A program keretében több mint 2,3 millió nyugdíjas kapott 3...
A falak között titkok lapulnak, amiket még soha senki nem láthatott. Mi rejtőzik a Magyar Nemzeti Múzeum zárt ajtói ...
family
A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint ők tartják az előadásokat, ők képzik a tiszásokat, ők írják a programot, ő...
Levették a gyűrűt! Többen válni akarnak! Mi történik az országos kísérletben? Soha nem volt ekkora dráma, bár nem el...
family
Búcsúzott a Megasztártól, de valószínűleg hallunk még felőle. Anami őszinteségével és szívhez szóló dalaival tette l...
family
Most már biztosan tudjuk. A kedden lezuhant kisrepülőgép katasztrófának tizenegy halálos áldozata van, köztük nyolca...
family