
Vigyázat, letagadják! – Orbán Viktor lebuktatta Magyar Péter embereit
Varga Judit arról számolt be, hogy előző nap egyeztetést folytatott Dunja Mijatoviccsal, az Európa Tanács emberi jogi biztosával, aki a következő hetekben készíti el a médiaszabadság és a véleménynyilvánítás szabadságának magyarországi helyzetéről szóló memorandumát.
"Azonos állásponton vagyunk abban", hogy nem elegendő a technológiai cégek jóhiszeműségében, önszabályozásában bízni, időszerű volna a közös uniós szabályrendszer - olvasható a bejegyzésben.Szóba került a hazai média helyzete is, amivel kapcsolatban Varga Judit kifejtette, Nyugat-Európával szemben Magyarországon a nyilvános vitákban és a médiában valódi sokszínűség van.
"Sőt, a balliberális sajtó virágzik és meghatározó szerepe van a közéletben, ahogyan azt az elmúlt napokban magam is megtapasztalhattam" - fűzte hozzá, a vagyonnyilatkozatával kapcsolatos írásokra utalva. Mint írta, a szólásszabadsággal kapcsolatban felhívta az emberi jogi biztos figyelmét arra, hogy a rémhírterjesztés büntetése már korábban is része volt a Btk.-nak, így - ahogyan azt az Alkotmánybíróság is megállapította - az a különleges jogrendre tekintettel nem lépi át a szólásszabadság arányos korlátozhatóságának határát. "Mindannyiunk felelőssége, hogy a védekezés sikeres legyen" - tette hozzá.
"A további párbeszédre is nyitottak vagyunk és reméljük", hogy Dunja Mijatovic ideológiai befolyásoltság nélkül készíti el memorandumát - írta Facebook-bejegyzésében Varga Judit.
MTI

Vigyázat, letagadják! – Orbán Viktor lebuktatta Magyar Péter embereit

Elképesztően népszerű a magyarok körében a kormány csodafegyvere

Minden eddiginél több forrással segíti a kormány ezt az ágazatot

Szórja a töltényt a kormány csodafegyvere – ezrek álltak már elé

Megszavazták: hatalmas előrelépés jöhet a készpénzfelvételben

Még az ukrán költségvetés hiányát is az európai emberekkel fizettetné meg Brüsszel

Magyar Péter egyik legfőbb támogatója fenyegeti az ellenfeleit

Elég volt a háborúból! - Országjárásra indul a Fidesz

Orbán Viktor: kulcsfontosságú, hogy háborúellenes, békepárti kormánya legyen Magyarországnak

Takács Péter élő vitára hívta a Tisza Párt egészségügyi miniszterjelöltjét

Orbán Viktor: Nekünk az a fontos, hogy a magyarok jól járjanak

„Vedd le a szakértőidről a szájkosarat” – kemény üzenet Magyar Péternek