Több csokit fognak gyártani Egerben, a kormányzat támogatja

Kormányzati támogatással hajt végre Egerben jelentős kapacitásbővítő beruházást az édesipari termékeket gyártó Stühmer Kft. - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter pénteken a cég Heves megyei székhelyén, Makláron, a program támogatási oklevél-átadó ünnepségén.

 Szijjártó Péter aláhúzta: a fejlesztés nem csupán a cég eddigi munkahelyeinek megőrzését, de a munkavállalói létszám 100 fölé növelését is lehetővé teszi. A 300 millió forintos beruházáshoz a kormány 100 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt - tette hozzá.

Ennek nyomán a Stühmer a kézműves bonbonok gyártókapacitását háromszorosára, míg a cukrászsüteményekét duplájára növeli, amivel megteremti annak feltételeit, hogy az eddig Európában és a tengeren túl elért sikerei után "a keleti piacokat is sikerüljön bevennie" - fogalmazott a miniszter.

MTI

2021. április 16. 11:35
Az indulatok és az agresszió felkorbácsolásának a politikában mindig rossz vége van a miniszterelnök szerint.
A Tisza-adó szálai Brüsszelbe vezetnek, ugyanis Brüsszelben nagyobb adóterhet raknának a családok nyakába, miközben ...
A miniszterelnök a Harcosok Klubjában arról írt, hogy Brüsszel katonákat küldene Ukrajnába, de Magyarországnak a háb...
CSECSEMŐHALÁL - Leejtette az apja, meghalt egy két hónapos újszülött Budapesten a hatodik kerületben. Már egy napja ...
Végre megmutathatjuk a várva várt kulisszákat és azt, amire a nézők általában a leginkább kíváncsiak. Megengedték ne...
family
Eddig nem merte megtenni, csak eljátszott a gondolattal. Most viszont nagy fába vágja a fejszéjét Molnár Anikó! Az e...
family
Hetek óta orrfacsaró bűz terjed egy budapesti társasházban. A lakók azt mondják, hogy már aludni sem tudnak a retten...
family
Miért nem szóltak senkinek? Mi történhetett valójában a négy fal között és miért kellett meghalnia annak a két hónap...
family