Hatalmi recept civilnek álcázva
Sajtóbeszámolók szerint Soros már 1989-ben, vagyis még a Szovjetunió összeomlása előtt megvetette lábát () Ukrajnában. Módszerei ugyanazok, mint hazánkban vagy Lengyelországban is: a politikai befolyásolás a globális érdekcsoportoknak megfelelő, a liberális elveket követő irányban.
A hívószavak is ugyanazok, mint ma – ahogy kiderült – az általa támogatott Action for Democracy esetében is: civil társadalom, jogállamiság, független média. Ezért a spekuláns pusztán a „civil társadalomra” százmillió dollárt költött Ukrajnában, de arra is késznek mondta magát, hogy egymilliárdot is befektessen az országban.
Porosenko pedig éppen azután került hatalomra, hogy 2014-ben a Soros-hálózat hathatós közreműködésével megbuktatták Viktor Janukovicsot, Ukrajna oroszbarát elnökét.
Janukovics távozásához a véres forradalomba torkollott kijevi, Majdan téri események vezettek, amelyekben Soros ukrajnai alapítványa, a Nemzetközi Reneszánsz Alapítvány is aktívan részt vett. Az új vezetésbe pedig már könnyedén beszivárogtak Soros megbízható emberei, hogy az érdekeit érvényesítsék.
A módszer tehát a szokásos volt: a Soros György bőkezű pénzügyi támogatását élvező szervezetek évtizedeken keresztül építkeztek Ukrajnában, egyre nagyobb befolyást szerezve, majd a békés diáktüntetésnek induló Majdan téri eseményekben is szerepet vállaltak – írta a V4NA hírügynökség.
Mindez arra vonatkozóan is súlyos kérdéseket vet fel, mi is az A4D célja Magyarországon, ahol a titkosszolgálatok már így is nemzetbiztonsági kockázatnak nevezték a tevékenységét.
A Nemzetközi Válságcsoport (ICC) – amelyet Clark a videóban említ, mint amelynek a kuratóriumi tagjaként dolgozott Ukrajnában – globális háttérhatalmi szervezet.
Vezetőségében ma Soros György mellett a 94 éves spekuláns fia, Alex Soros is helyet foglal, aki tavaly átvette a családi alapítványbirodalom vezetését. Az ICC nemzetközi konfliktusok „rendezésében” vállal szerepet, hogy azokat a liberális világrendnek megfelelő irányba terelje.
Megfigyelők – így egy svéd békekutató intézet – ezért megkérdőjelezik az általa vallott „függetlenséget”, mégpedig épp az olyanok részvételére hivatkozva, mint Soros és Clark.
Címlapfotó: Tények archív