Rovarölő szer miatt hívtak vissza egy terméket

A termék szezámmag etilén-oxidot tartalmaz, melynek fogyasztása megnövelheti az egyes daganatos betegségek kialakulásának kockázatát.

 

A hivatal honlapján közzétett tájékoztatás szerint a visszahívás a 2021. február 24., március 3., március 7. és március 21. minőségmegőrzésű termékekre vonatkozik.

Az áruházlánc a honlapján tájékoztatta a vásárlókat, a termék vételárát az INTERSPAR áruházakban visszatérítik - közölte a Nébih.

A Nébih a honlapján arra hívja fel a figyelmet, hogy az etilén-oxid szintetikusan előállított gáz, egyes országokban használják fűszerek és egyéb termények esetén rovarölő szerként, valamint azok fertőtlenítésére. Az Európai Unióban az etilén-oxid hatóanyag felhasználása tilos, mert hosszú távú rendszeres fogyasztása megnövelheti egyes daganatos betegségek kialakulásának kockázatát.

A hivatal tájékoztatása szerint miután 2020 szeptemberében kiderült, hogy az Indiából származó szezámmagok egy része nagymértékben szennyezett etilén-oxiddal, az unió területén számos intézkedést vezettek be. Az Indiából érkező szállítmányokat kiemelten ellenőrzik az első uniós belépési pontokon, a határértéket meghaladó szennyezett szezámmagokat és az azokból készült termékeket kivonják a forgalomból.

MTI

2021. február 05. 15:43
A brüsszeli lapnak is feltűnt, hogy Ursula von der Leyenéket nem nagyon keresi senki a béketárgyalások ügyében.
Rendkívüli erejű gázrobbanás szakította ki pénteken egy többemeletes bukaresti lakóépület sarkát.
A történelmi jelentőségű csúcstalálkozó helyszínválasztása nemzetközi figyelmet keltett, és Deák Dániel politológus ...
Csökkentené a nyugdíjakat a Tisza Párt, amely szerint a jelenlegi nyugdíjrendszer túl bőkezű az idősekkel - ezt mond...
A magyar miniszterelnök szerint újabb nagyszerű esély mutatkozik az ukrajnai békére.
Magyarország a béke szigeteként készen áll az amerikai-orosz csúcstalálkozó megrendezésére, és meg is kezdték annak ...
Európában kívül sok hely van, ahol meg lehet tartani egy ilyen tárgyalást, de Európában Budapesten kívül nincs ilyen...
LETAROLTA - Száguldó vonattal ütközött egy család autója Budapesten, a kocsi a felismerhetetlenségig összetört. Úgy ...
Idén szeptemberben a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Ez azt jelenti...