Kiemelte: a Magyarországon működő német vállalatok nem csak termelnek az országban, hanem részévé váltak a magyar gazdaságnak.
A német-magyar gazdasági kapcsolatokban az együttműködés területei egyre bővülnek, a hagyományosan sikeres ágazatok mellett kiterjednek a hadiiparra, az energetikára, ezen belül és a kutatás-fejlesztés új területeire is - mondta el a miniszter.
Lantos Csaba a DUIHK megalakulásának 30 éves jubileumára utalva úgy fogalmazott, ez a harminc év meghatározó időszak volt a mai Magyarország megteremtésében, a német cégek hozzájárultak az ország fejlődéséhez, a magyar gazdaság megerősödéséhez.
Beszédében a miniszter felidézte, hogy a koronavírus-járvány előtt a magyar gazdaság teljesítménye kimondottan erőteljes volt, ezért lehetett gyors a gazdaság újraindulása. A magyar gazdaság növekedése 2021-ben 7,1 százalékos volt, a meglévő adatok pedig 2022-ben 4 százalék körüli teljesítménynövekedést jeleznek, az idén 1,5 százalékos bővülést várnak.
Lantos Csaba szólt arról is, hogy Magyarországon egyre többen dolgoznak, a foglalkoztatottak száma tavaly hat egymást követő hónapban haladta meg a 4 millió 700 ezret, a foglalkoztatási ráta 75 százalékra emelkedett.