Egy elismert testbeszéd-szakértő a Mirrorral osztotta meg, hogy mire kell figyelnünk, ha le akarunk buktatni egy hazudozót.
Vanessa Van Edwards szerint az emberek a nekik szóló hazugságoknak csak kicsivel több mint felét (54 százalékát) képesek felismerni. Vannak viszont olyan egyértelmű jelei a hazudozásnak, amelyeket tudatosan figyelve ritkábban válunk átverések áldozatává.
A testbeszéd-kutató a valótlanság állításának első jeleként az úgynevezett "kérdés-inflexióra" hívja fel a figyelmet. Ez a fogalom azt jelenti, hogy ha valaki egy tény állítása közben kérdés-szerű hanglejtést használ, akkor nagy valószínűséggel hazudik.
A hangerő csökkenése a megtévesztés második jele Van Edwards szerint. A hazudó a lebukás veszélye miatt szorongani kezd, és amikor idegesek vagyunk, akkor automatikusan halkabban kezdünk beszélni, elakad a lélegzetünk.
A szakértő szerint a hangerő figyelése hasznos lehet olyan hívásoknál, amikor valamilyen terméknek, vagy szolgáltatásnak a megvételére buzdítanak minket: a kritikus részeknél az értékesítő hangereje automatikusan csökken.