
Tovább szorul a hurok Zelenszkij körül: őrizetbe vették az egyik legfontosabb ukrán politikust

Olyan, mintha az amerikaiak megküldték volna a selyemzsinórt Zelenszkijnek: már a New York Post és a Fox News is arról ír, hogy Zelenszkij tudott az ukrán háborús maffia működéséről, és jóvá is hagyta a nyugati támogatások szétlopását – írja Deák Dániel friss bejegyzésében. A szakértő szerint egyértelmű, hogy felgyorsultak az események Ukrajna ügyében.
Már a brüsszeli Politico is arról ír, hogy Zelenszkij elnöki hivatalának vezetője, Andrij Jermak – akit az ukrán háborús maffián belül csak Ali Babaként emlegethettek – volt az ötletgazdája annak, hogy vágják meg a korrupcióellenes hivatalok hatásköreit, hogy megússzák a lebukást – írja Deák Dániel bejegyzésében.
A szakértő szerint már az Economist is arról ír, hogy amit Ukrajnában látunk, az olyan, mint a maffiafilmekben: titkos találkozók, fedőnevek, pénzmosás, kötegekben álló készpénz, aranyvécé.
A nyomozók szerint a legfelsőbb körökben működő hálózat legalább 100 millió dollárt sikkasztott el az állami Enerhoatom cégtől. Mindeközben elesett egy stratégiai fontosságú ukrán város, az oroszok és az amerikaiak pedig titokban egyeztetnek egymással a háború lezárásáról. Mindez azt jelzi: felgyorsultak az események Ukrajna ügyében!
– írja az elemző.
Nyitókép: Volodimir Zelenszkij Facebook-oldala

Tovább szorul a hurok Zelenszkij körül: őrizetbe vették az egyik legfontosabb ukrán politikust

Ennyi pénzt spóroltunk eddig a rezsicsökkentéssel

Baloldali minisztériumi múlttal rendelkező ember a Tisza Párt egyik jelöltje Óbudán, de ez neki is meglepetés volt

Pentagon-küldöttség Kijevben: új részletek derültek ki Trump titkos békekezdeményezéséről

Megint bajba került Bige László, újabb kartellgyanú miatt indult eljárás a cégénél

Steiner Attila államtitkár szerint komolytalanra sikeredett a Tisza jelöltállítása

Ukrán képviselő: Zelenszkij kabinetfőnöke mindent tudott a háborús maffiáról

A Fidesz–KDNP vezet a washingtoni csúcs után – derült ki egy újabb felmérésből

Nem szívbajosak: az ukrán kormányfő a korrupcióról tárgyalt EU-nagykövetekkel, majd kért még 60 milliárd eurót

Földön fetreng és kádban "kényezteti magát" a Tisza Párt újpalotai képviselőjelöltje

Orbán Viktor: Brüsszel újabb százmilliárdokat kérne Ukrajna és a háború finanszírozására

Balatoni Katalin: A kormány további iskolák felújítását, építését készíti elő