2025. október 31. péntek, Farkas
16°C Budapest

Erzsébet királynő üzent a kórháznak

A brit uralkodó virágokat küldött annak a kórháznak, amelyikben Fülöp herceget is műtötték.
Tenyek.hu
2021. március 23., kedd 13:57
Vágólapra másolva!

Az királynő az első Covid-19 koronavírus lezárásának évfordulójáról emlékezett meg - írta az ITV kedden.

Az uralkodó íriszből, tulipánból, nárciszból és boglárkából készült virágcsokrokat és üzenetet küldött abba kórházba, ahol az edinburgh-i hercegen végeztek szívműtétet. Így fejezte ki tiszteletét az orvosok mérhetetlen szolgálatáért, akik az elmúlt évben támogatták az embereket.

A virágokat és az üzenetet windsori kastélyból vitték a londoni City St Bartholomew kórházába.

A kórházba írt üzenetben ez állt: „Amint együtt nézünk a szebb jövő elé, ma megállunk, hogy átgondoljuk a bánatot és veszteséget, amelyet továbbra is sok ember és család érez, és tisztelettel adózunk azok mérhetetlen szolgálata előtt, akik támogattak minket az elmúlt évben.”

Az ajándékot a kórház vezérigazgatójának, Charles Knight professzor kardiológus tanácsadónak adták át, aki köszönetét fejezte ki. "Örömmel fogadom el a csokrot a kórház nevében" - mondta.

Knight professzor továbbá köszönetet mondott a kórházi személyzetnek, szerinte a megemlékezés napja esélyt jelent mindenki számára, hogy "összejöjjünk és emlékezhessünk mindazokra, akiket elvesztettünk a világjárvány miatt, és mindazokra, akiket még mindig a bánat terhe visel."

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk